Gündem Haberleri

  TSK’ya karşı asimetrik psikolojik savaşı hükümet yürütüyor

  Hürriyet Haber
  06.12.2009 - 01:01 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümetin TSK’ya karşı yürütülen “asimetrik psikolojik savaş”ın bir parçası olduğunu öne sürdü.

  Baykal, “YAŞ toplantısında Silahlı Kuvvetler kendisine yönelik asimetrik psikolojik savaş konusunda Başbakan’a bilgi verdi. Silahlı Kuvvetler’e yönelik böyle bir asimetrik psikolojik savaşı Hükümet desteği olmaksızın hangi güçler yönetebilir” sorusu üzerine şöyle dedi:
  m Hükümetin bu asimetrik savaşın parçası olduğundan benim şahsen hiçbir şekilde kuşkum yoktur. Bunu böyle bir platformda dile getirenler bu tespiti yaptılar mı yapmadılar mı bilmiyorum. Belki nezaketlerinden böyle bir tespit yapmanın çok ağır sonuçlar doğurabileceğini gördüklerinden dolayı ‘yüz yüze bakar’ diye bunu ifade etmemiş olabilirler. Benim şahsen hiçbir tereddütüm yoktur ki böyle bir kampanya, iktidarın himayesi olmadan hiçbir şekilde götürülemez. Bunu düşünmek safdilliğin ötesinde aptallıktır.

  Devlet kurumlarını sakının

  Ortada bu kadar laf var, bir mahkeme kararı yok. Herkese sor, herkesin ifadesini al ama hukuka saygı içinde, hukukun gerekleri yerine getirilerek. Devletin istihbarat kuruluşlarına bu konuda özel görevler sorumluluklar yükletilmesi, onların etkin bir biçimde devrede tutulması bu politikayı devlet politikasına dönüştürmeye yetmemiştir. Bu çerçevede hükümetin devlet kurumlarını sakınması, çok fazla bu süreçlerin içine bulaştırmaması lazımdır. Kurumların da kendilerini siyasal çekişmelerin bir parçası haline dönüşmekten uzak tutmasına ihtiyaç vardır.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı