Gündem Haberleri

  TSK: Kandil ve Zap'ta 3 hedef vuruldu

  Hürriyet Haber
  03.07.2012 - 15:01 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yaptığı açıklamada Kuzey Irak'ta Kandil ve Zap bölgelerinde 3 hedefin vurulduğunu açıkladı. Akşam saatlerinde gelen ikinci açıklamada ise 25 teröristin öldürüldüğü, 23 teröristin yaralandığı belirtildi.

  Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
  ''26-30 Haziran 2012 tarihleri arasında, Irak’ın kuzeyinde yapılan keşif ve hedef analiz sonuçlarına istinaden, Kandil ve Zap bölgelerinde tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 3 hedef (barınak), Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından, etkili olarak vurulmuştur.

  Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız, emniyetle üslerine dönmüşlerdir.''

  25 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 23 TERÖRİST YARALANDI

  Genelkurmay'dan akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise "Kandil Bölgesi'ne yapılan operasyonda 25 terörist öldürüldü, 23 yaralandı" denildi.

  Genelkurmay Başkanlığı, 24 Haziran 2012 tarihinde Kandil bölgesine yönelik hava harekatında, 25 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 23'ünün yaralandığını bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Yapılan hasar ve zayiat kıymetlendirmesi ve hassas kaynaklardan alınan bilgilerden; 24 Haziran 2012 tarihinde Kandil bölgesine icra edilen hava harekatında, 25 teröristin etkisiz hale getirildiği, 23 teröristin yaralandığı öğrenilmiştir” ifadesi kullanıldı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı