Gündem Haberleri

  TRT-INT yeniden yayında

  Hürriyet Haber
  12.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İsviçre'nin Basel kantonunda TRT-INT'in kablolu yayından kaldırılarak yerine PKK'nın televizyonu olarak bilinen MED TV'nin gösterilmesiyle başlayan kriz, İsviçreli yetkililerin geri adım atması ile şimdilik giderildi.

  Dün olağanüstü bir toplantı yapan Basel Kanton Parlamentosu Belediye Meclisi, TRT-INT'in yeniden aynı frekans üzerinden yayın yapmasını kararlaştırdı. Star TV'nin de aynı yerden yayınını sürdürmesine karar verilirken, MED TV'nin frekans değişikliği ile bir süre daha yayında kalması benimsendi. Buna göre, en geç perşembe günü TRT-INT yeniden kablodaki yayınına başlayacak.

  Balcap yetkilileri TRT-INT'in kablodan çıkarılıp yerine MED TV'nin alınışından sonra doğan tepkiler karşısında yalan söylemiş ‘‘Elimizde boş kanal yok. TRT'yi yeniden yayına koyarız, ama Starúı çıkarırız’’ demişlerdi. Bu açıklamanın gerçeği yansıtmadığını Hürriyet ortaya çıkarmış ve yine İsviçre'de büyük bir TV şirketi olan CATC Genel Müdürü Werner R. Zimmermann'la yaptığı bir söyleşi sonrasında Balcap'ın elinde 23 boş kanal olduğunu duyurmuştu.  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı