Gündem Haberleri

  TRT: İnsafsız bir suçlama

  Hürriyet Haber
  29.11.2001 - 01:56 | Son Güncelleme:

  ‘Salkım Hanımın Taneleri’nin, TRT'de yayınlanmadan önce kurumun bütün yasal prosedürlerinin uygulandığı ve TRT Yönetim Kurulu kararı gereği, TRT'nin birinci kanalında yayınlandığı bildirildi. TRT Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada filmin, Yücel Yener genel müdürlüğe atanmadan önce Vural Tekeli'nin Genel Müdür Vekilliği döneminde, tüm denetim kademelerinde onaylandığı hatırlatılarak şöyle denildi:

  ‘‘TRT, Genel Müdürü'nden en alt kademedeki çalışanına kadar vatanına, ulusuna bağlı görevlilerden oluşmaktadır. Bu Kurumun Genel Müdürü'nü vatana ihanetle suçlayacak kadar ileri gitmek, insaf ölçülerini zorlamaktan başka bir şey değildir. Sayın milletvekiline, görevden alınan eski bir Genel Müdür Yardımcısı tarafından hazırlanıp verilen metinde yer alan hususların, gerçekle ilgisi bulunmadığı ortadadır. Adı geçen hakkında yasal yollara başvurulacaktır.’’

  PERDE ARKASI

  Ankara kulislerinde, TRT'nin açıklamasında geçen ‘eski bir genel müdür yardımcısı’nın, Şener Tokcan olduğu iddia edildi. Tokcan hakkında TRT'ye ait bilgileri dışarıya sızdırdığı için tahkikat başlatılmış ve işine son verme amacıyla soruşturma açılmıştı. Ancak Tokcan emekli olmuştu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı