Gündem Haberleri

  TRT için 3 aday netleşti

  Hürriyet Haber
  16.07.2001 - 13:05 | Son Güncelleme:

  RTÜK, TRT Genel Müdürlüğü için, görev süresi yarın dolacak olan TRT Genel Müdürü Yücel Yener, BRT Genel Müdürü Adem Gürses' ile TRT'de baş uzman olan Sacettin Gürbüz'ü aday gösterdi.

  RTÜK, TRT Genel Müdürlüğü için üç aday belirlemek üzere saat 11:00'de toplandı. Yaklaşık 1 saat süren toplantıdan sonra bir açıklama yapan RTÜK Başkan Yardımcısı Fatih Karaca, TRT Genel Müdürlüğü için Yücel Yener ile Adem Gürses'in aday olarak belirlendiğini söyledi.

  RTÜK Başkan Yardımcısı Fatih Karaca'nın verdiği bilgiye göre, yaklaşık yarım saat süren öğleden sonraki toplantıda da, 8. turda 5 oy alan Sacettin Gürbüz'ün üçüncü aday oldu.

  Yapılan seçimler sonucunda, 52 aday adayı arasından birinci turda 6 oy alan TRT Genel Müdürü Yücel Yener ile 3. turda 6 oy alan BRT Genel Müdürü Adem Gürses'in aday olarak seçildiğini anımsatan Karaca, 8. turda da 5 oy alan Sacettin Gürbüz'ün belirlenmesiyle birlikte seçimin tamamlandığını belirtti.

  Karaca, 3 adayın bugün Başbakanlığa bildirileceğini ifade etti.

  RTÜK üyelerinin de aday gösterme haklarının bulunduğunu anımsatan Karaca, ancak RTÜK üyelerinin herhangi bir aday göstermediklerini bildirdi.

  Karaca, TRT Genel Müdürü Yücel Yener'in görev süresinin yarın dolacağı anımsatılarak, yerine kimin vekalet edeceğinin sorulması üzerine, ''Bu bizim dışımızda. Biz, sadece TRT Genel Müdür adaylarını belirliyoruz'' diye konuştu.

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı