Gündem Haberleri

  TRT’den uluslararası şenlik

  Hürriyet Haber
  21.04.2004 - 11:23 | Son Güncelleme:

  TRT'nin, Koç Holding A.Ş. işbirliğiyle bu yıl 26'ncısını düzenlediği ''Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği''nin galası, 31 ülkeden gelen çocukların katılımıyla Ankara'daki Akyurt Mustafa Özbek Kongre ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

  Konuya ilişkin TRT İstanbul Radyosu'nda bir basın toplantısı düzenleyen TRT Koordinasyondan Sorumlu Genel Müdür Müşaviri ve Basın Sözcüsü Cevdet Tellioğlu, ''Çocuklar arasında kurmayı amaçladığımız sevgi, dostluk ve kardeşlik bağı ile tüm dünyada barışı egemen kılmak istiyoruz'' dedi.

   

  Şenliğe katılan Türk çocuklarına ve yurtdışından gelen çocuklara bu amaç doğrultusunda küçük bir katkıda bulunmanın bile kendilerini mutlu edeceğini dile getiren Tellioğlu, 23 Nisan'ın tüm çocukların bayramı olmasını dilediğini bildirdi.

   

  Tellioğlu, maddi katkıları için Koç Holding yetkililerine ve şenliğe katkı sağlayan tüm kişi ve kuruluşlara da teşekkür etti.

   

  Koç Holding A.Ş. Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Başkanı Hasan Bengü de, kurumsal sorumluluğun eğitim, sanat ve sağlık gibi alanları kapsadığını belirterek, Koç Holding'in bu şenliğe seve seve yaptığı katkıyla, eğitim ve kültür alanında amaçlarını gerçekleştirdiğini anlattı.

   

  Atatürk'ün dünyada bir ilki gerçekleştirerek dünya çocuklarına 23 Nisan'ı armağan ettiğini dile getiren Bengü, ''Bu bayram aslında bir mesaj da veriyor. Çocuklara eğitim alanında sahip çıkmadan bir ülkenin başarılı olması mümkün değil'' dedi.

   

  Bengü, şenliğe 7 yıldır destek verdiklerini ve bu desteklerini sürdürme arzusunda olduklarını da sözlerine ekledi.

   

  Basın toplantısında, şenlik kapsamında düzenlenen ''7-17 Karikatür Yarışması''nın sonuçları da açıklandı.

   

  26 ülkeden 254'ü internet yoluyla olmak üzere 3 bin 715 çocuk ve gencin katıldığı yarışmada, büyük ödüle İran'dan Mohammad Javad Mohammadi'nin değer bulunduğu bildirildi.

     

  ŞENLİK PROGRAMI...

   

  Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne bu yıl, Almanya, Çin, Irak,Nijerya, Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Fransa, Filistin, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Libya, Macaristan, Makedonya,Meksika, Moldova, Özbekistan, Polonya, Rusya Federasyonu, Sudan, Slovenya, Sırbistan-Karadağ ve Ukrayna'dan çocuklar katılacak.

   

  Katılımcı ülkelerin ekiplerinin 15 Nisan Perşembe gününden itibaren Türkiye'ye geleceği şenlik, 17-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

   

  17 Nisan'da TRT Genel Müdürü Şenol Demiröz tarafından kabul edilecek çocuklar, Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra Sıhhiye Orduevi önünde şenlik yürüyüşü yapacak.

   

  18 Nisan'da İnönü Vakfı Müzesi'ni ziyaret edecek çocuklar, 19 Nisan'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, 20 Nisan'da Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i, 21 Nisan'da da TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı ziyaret edecek.

   

  Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Ankara Akyurt Mustafa Özbek Kongre ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirilecek şenlik gala programının ardından 24 Nisan'da ''7-17 Karikatür Sergisi'' ve Türkkuşu Tesisleri'ni gezecek.

   

  Konuk ülke ekipleri, 25-28 Nisan tarihleri arasında da ülkelerine dönecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı