Gündem Haberleri

  Trilyonlar vurup kaçtılar

  Hürriyet Haber
  21.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mehmet Okumuş:

  1980'li yıllarda kamu bankalarına milyarlarca lira borç takarak batan Mehmet Okumuş, 2 Haziran 1997'de Almanya'ya gitti. Okumuş, Kıbrıs'ta kurduğu ‘‘Oki Bank’’ adı altında İstanbul'da izinsiz şube açarak, yaklaşık 1000 kişiden 2 trilyon lira usulsüz para topladı. Okumuş, bu vurgunda oğlu ve kızını piyon olarak kullandı.

  Ayşegül Tecimer:

  Amasya'da paha biçilmez el yazması Kuran-ı Kerim'in çalınıp satılmasında aracılık ettiği gerekçesiyle 4,5 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra kayıplara karışan Ayşegül Tecimer'in İrlanda'da olduğu iddia edildi. Kırmızı Bülten çıkarıldı ve ABD'den iadesi istendi.

  Halil Bezmen:

  Trilyonlar değerinde tarihi eser, tabloları ABD'ye kaçırmaktan yargılanıyor. Bezmen'in devlete 106 milyar 714 milyon 502 lira vergi borcu var. Kırmızı bültenle aranıyor. Ancak ABD, Türkiye'nin iade isteğine ‘ret’ yanıtı verdi.

  Selim Edes:

  Engin Civan'a rüşvet vermekten 111 milyar liralık para cezasına çarptırıldı. Ancak cezanın iki taksidini ödedikten sonra ABD'ye gitti. Cezayı 20 taksitte ödemesi gereken Edes, tebligat yapılamadığı için ilgili yasanın öngördüğü 3 yıllık ek hapis cezası ve icra takibinden kurtuldu.

  Engin Civan:

  Emlakbank Skandalı davasında rüşvet almaktan 7,5 yıl hapis ve 62,5 milyar lira para cezasına çarptırıldı. 1,5 yıl hapis yatan Civan, para cezasının ilk iki taksitdi olan 6 milyar 250 milyar lirayı ödeyip geçen yıl Nisan ayında cezaevinden çıktı ve yurtdışına kaçtı. ABD'de keyif yapıyor.

  Gülay Aslıtürk:

  Şişli Belediyesi'ni yüzmilyarlarca lira dolandırdığı iddia ediliyor. Hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkınca, bulunduğu yurtdışından dönmedi. ABD'de olduğu sanılıyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı