Gündem Haberleri

  'Tribünde sigara içen kulüp başkanları kötü örnek oluyor'

  UĞUR TENEKECİOĞLU - ANKARA / DHA
  01.07.2009 - 11:19 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Köksal Toptan, maçlarda protokol tribünlerinde sigara içen başkanların gençlere kötü örnek oluşturduğunu söyledi.

  Özellikle Beşiktaş Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören ve Galatasaray Kulüp Başkanı Adnan Polat'ı geride bıraktığımız sezonda eleştirdiğini ve bu konuda kendileri ile görüştüğünü de bilerten Toptan "Yaptığımız konuşmada kendilerine yakışmadığını söyledim. Çünkü milyonlarca taraftarı olan bir kesimi temsil ediyorlar. Sigaranın gençlere zararını anlatmaları gerekirken, televizyonlarda sigaralı boy göstererek kötü örnek oldular" dedi.

   

  Sigara yasağı ile ilgili olarak yeni sezonda Futbol Federasyonu'ndan yaptırımlar ve hamleler beklediklerini söyleyen Köksal Toptan, "Bakın biz Meclis'te bunu uyguluyoruz. Tüm milletvekili arkadaşlarımız bu kanuna saygı gösteriyor ve meclis içerisinde sigara içmiyor. Kulüp başkanlarımız da buna uymalı. Futbol Federasyonu'ndan yeni sezonda aynı anda 9 maçta 3-4 hafta takımlarımızın sigara zararı ile ilgili pankartla sahaya çıkmasını isteyeceğiz.Daha sağlıklı bir nesil yetiştirmek istiyorsak bunu uygulamamız lazım" diye konuştu.

   

  Bu konu ile ilgili olarak Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ile de görüştüğünü belirten TBMM Başkanı "Sağolsun kendisi bana destek oldu. Dünyanın her yerinde bunun uygulandığını, bizde de uygulanması gerektiğini söyledi. Kulüplerbirliği Başkanı olarak da bu konuda girişimlerde bulunacağını vurguladı. Yeni sezonda tüm kulüp başkanlarımızdan taraftarlarına örnek olmasını istiyor ve bekliyoruz" dedi.

   

  Transfer paralarına da değinen Toptan, "Gerçekten ortada dönen paralar çok yüksek. Dolar çok derken birden bire euro konuşulmaya başlandı. Gerçekten kulüpler bu paraları nasıl ödeyecek bilemiyorum. Gidişat hiç iyi değil" şeklinde konuştu.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı