GeriGündem Triatlonda boğuldular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Triatlonda boğuldular

Adıyaman’ın Kahta İlçesi’ndeki 11’nci GAP Şenlikleri kapsamında dün Atatürk Barajı Gölü’nde düzenlenen triatlon yarışmasında facia yaşandı.

Kahta Feribotu’ndan hep birlikte suya atlayan 18 kulüpten 5’i bayan 30 sporcudan Tokat bölgesi milli yüzücüsü Ali Esmer (19) ve Mersin bölgesinden Menderes Çoban, 50 metre derinlikteki baraj gölünde kısa bir süre yüzdükten sonra sulara gömüldü. Esmer ve Çoban’a ulaşmak için Adıyaman ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Sualtı Timleri, arama çalışması başlattı. Mersinli sporcu Menderes Çoban’ın bir süre sonra cesedi bulundu ve otopsi yapılmak üzere Kahta Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Esmer’in cesedi ise dalgıçların 6.5 saat süren arama çalışmaları sonucunda sudan çıkarılabildi.

Vali: Telaş olabilir

Olay yerine gelen Adıyaman Valisi Halil Işık, ‘Boğulma nedenine ilişkin kesin bir bilgi olmamakla birlikte kalp krizi ya da kramptan şüpheleniyoruz. Yüzücüler telaşa kapılıp birbirlerine sarılmış, boğulma bu yanlış davranış sonucu meydana gelmiş olabilir’ dedi. Yüzme Federasyonu Başkanı Sema Küçüksöz ise, bir gün önceki yarışlarda çok ciddi organizasyon sorunu yaşadıklarını belirtti. 3500 metrelik yarışa katılan 85 sporcuyu 4-5 kişilik iki botun izlediğini belirten Küçüksöz, talep ettiği tekne için ise, ‘Mazotu yok’ cevabını aldığını söyledi.

Triatlon nedir

Triatlon sırasıyla, yüzme, bisiklet ve koşu bölümlerinin, zamana karşı yarışarak tamamlandığı bir dayanıklılık ve beceri sporu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle