GeriGündem Travesti isyanı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Travesti isyanı

Mahalleli, travestilerle taşlı sopalı kavga etti. 30 kadar travesti ile 100 kişilik mahalleli arasındaki kavgayı, çevik kuvvet güçlükle bastırabildi.

İzmir'in Alsancak semtinde travestilerin çevreye rahatsızlık verip kötü örnek oldukları gerekçesiyle bazı semt sakinleri, gece yarısından sonra 1463 Sokak'ta toplanıp tepkilerini dile getirmek istedi. Sürekli taciz edildiklerini ve her türlü başvuruyu yapmalarına rağmen semtin travestilerden temizlenemediğini belirten yaklaşık 100 kişilik grupla travestiler arasında başlayan sözlü tartışma kavgaya dönüştü.

Evlerin camları kırıldı

İki grup kıyasıya birbirine girerken, travestiler telefonla arkadaşlarından yardım istedi. Taş ve sopaların havada uçuştuğu kavgada bazı evlerin camları kırıldı. Evlerinin pencerelerine çıkan bazı travestiler, mutfak tüpünü patlatmakla tehdit etti. Jiletlerle de etrafa saldıran ve bazı araçların camlarını kıran travestileri polisler durduramayınca, Çevik Kuvvet'ten yardım istendi. Bölgeye sevk edilen Çevik Kuvvet polisleri, olayları güçlükle bastırarak, travestilerin toplandığı bir eve çelik yelek giyerek girdi. Polis bu evdeki 22 travestiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolleri yapılan travestiler savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Vatandaştan polise alkış

Olayların ardından balkonlara çıkan Alsancaklılar, polisi alkışladı. Travestilerden bıktıklarını, çocuklarını evden çıkaramadıklarını söyleyen semt sakinleri, ‘‘Her türlü başvuruyu yapmamıza rağmen semtimizi mesken tutan travestileri uzaklaştıramadık. Biz sadece eski huzurlu ve güvenli Alsancak'ı istiyoruz’’ dediler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle