Gündem Haberleri

  Trakya Kralı'nın tacını çaldılar

  Özkan DİKMEN, (DHA)
  29.11.2001 - 01:56 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ-İstanbul karayolu kenarında bulunan tümülüsten çıkarıldıktan sonra özel tekniklerle etlendirilip Tekirdağ Müzesi'nde sergilenen Trakya Odyris Kralı Kersepleptes'in altın tacı ve yüzüğü çalındı.

  Tekirdağ Müze Müdürü Mehmet Akif Işın, dün sabah göreve geldiğinde kapıların tamamının açık olduğunu gördü ve gece bekçisi Behiç Özer'i (26) aramaya başladı. Bekçiyi bulamayan Işın kendisinin de katıldığı kazı çalışmaları sonucu bulunan ve etlendirildikten sonra sergilenmeye başlanan Odyris Kralı Kersepleptes'in bulunduğu odaya gitti. Kralın sergilendiği cam fanusun kırıldığını ve başında bulunan taç ile parmağındaki yüzüğün çalındığını fark eden müze müdürü hemen polisi aradı. Müzenin kapılarının anahtarla açıldığını belirleyen polis ekipleri, müzede parmak izi tespitinin ardından gece bekçisini aramaya başladı.

  Paha biçilemiyor

  Müze Müdürü Işın, Kral Kersepleptes'in sarmaşık yapraklı som altın tacıyla yüzüğünün çok değerli olduğunu söyleyerek, ‘‘Bu iki esere değer biçilemiyor. Müzemizin en nadide parçalarındandı’’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı