Gündem Haberleri

  Trafik kazaları 1 haftada 130 can aldı

  Hürriyet Haber
  16.09.2005 - 10:41 | Son Güncelleme:

  Emniyet Genel Müdürlüğü, geçen hafta meydana gelen trafik kazalarında 130 kişinin öldüğünü, 184 kişinin de yaralandığı bildirdi.

  Sözcü İsmail Çalışkan'ın yurtdışında olması nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü'nün faaliyetleri yazılı bir açıklamayla duyuruldu.

  Açıklamada, 7 bin 262 polis memuruna yönelik iş verimi hakkında akademisyenlerce bir araştırma yapıldığını belirtilerek, bu araştırmanın sonuçlarına dayalı olarak 21-23 Eylül arası “Eğitim Yöneticilerinin Eğitimi Semineri” düzenleneceği kaydedildi. Bolu Polisevi'nde yapılacak seminere polis meslek yüksekokulu ve polis meslek eğitim merkezi müdürleri katılacak.

  Türkiye'de bir suçtan dolayı aranan Ahmet İmal adlı kişinin İsviçre'de yakalandığı belirtilen açıklamada, bu kişinin Türkiye'ye getirildiği bildirildi.

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün açıklamasında, geçen hafta polis bölgesinde meydana gelen olaylar hakkında da bilgi verildi.

  Açıklamaya göre, geçen hafta, Türkiye genelinde polisin sorumluluk alanında 105 ölümlü trafik kazası meydana geldi, bu kazalarda 130 kişi yaşamını yitirdi, 184 kişi de yaralandı.

  Polis sorumluluk bölgesinde geçen hafta meydana gelen asayiş olaylarında ise 49 kişi öldü, 71 kişi yaralandı, olaylarla ilgili 23 kişi gözaltına alındı.

  Ülke genelinde geçen hafta 67 terör olayı meydana gelirken, bu olaylarla bağlantısı olduğu tespit edilen 129 kişi yakalandı. Mali suçlara karışan 229 kişi gözaltına alınırken, uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgisi olduğu saptanan 63 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı