Gündem Haberleri

  Trafik eğitim seminerleri

  Hürriyet Haber
  09.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BUCAK Şoförler ve Otomobilciler Odası, trafik ve eğitim atağına kalktı. Yönetim Kurulumuz, Oda Mali Müşaviri ve Hukuk Müşavirimizle birlikte, ilçe köylerini gezerek, kahvehanelerde eğitim seminerlerine başladı.

  Birincisini Bucak Susuz köyünde yaptığımız seminerde, Oda olarak düşüncelerimizden bahsedip, çalışmalar hakkında (eğitim, trafik, Bağ-Kur) ana başlıklar halinde bilgiler verdik. Odamız Mali Müşaviri Musa Çelikdemir, üyelerin devlete karşı sorumluluklarını hatırlatarak, kanunların ve araçların satışları ile ilgili bilgi verdi.

  ÖNEMLİ BİLGİLER

  Oda Hukuk Müşaviri Mesut Ergin ise, ticari faaliyet gösteren nakliyeci ve şoför esnafının, araçlarında bulundurulması gereken malzemelerle birlikte, trafik kuralları, trafik kazaları, maddi hasarlı ve ölümlü-yaralanmalı kazalarda ne yapmak gerektiği, kaza sonrası açılacak maddi, manevi destekten yoksun kalma davalarında nelere dikkat edilmesi gibi bir çok konuda, vatandaşlara açıklamalarda bulundu.

  Bizler, Oda yöneticileri olarak, bu tür çalışmaları, trafik polisleri ile de irtibata geçerek, yaygın bir şekilde devam ettirmeyi düşünüyoruz. Daha bir çok köyde vereceğimiz bu tür eğitim seminerlerinin, faydalı olacağı kanısındayız.

  Konuk Yazar

  Yusuf TOP

  Bucak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı