Gündem Haberleri

  Trafiği de Allah'a bırakıyoruz

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EMNİYET Genel Müdürü Turan Genç, trafik sorununun Türkiye'nin hayati sorunlarından biri olduğunu belirterek, ‘‘Savaşlarda kaybedilen, terörle kaybedilen insan sayısından daha fazlasını trafikte kaybediyoruz’’ dedi.

  Trafik Hizmetleri Başkanlığı'nca trafiğin ve kara noktaların yoğun olduğu 26 ilin trafik denetleme müdürü ile 2 bölge trafik denetleme istasyon amirine verilecek 2 günlük eğitim, Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen binasında başladı. Eğitim programı boyunca ‘Takograf denetimi’, ‘Belge kontrolü ile genelgelerin uygulanması’, ‘Alkolmetre kullanımı’ konuları ele alınacak. Genç, eğitim programının açılışında yaptığı konuşmada, trafik sorununun Türkiye'nin hayati sorunlarından biri olduğunu kaydetti ve özetle şu noktaların altını çizdi:

  Kusuru kabul etmediğimiz için bir trafik canavarı yaratıp suçu ona yüklüyoruz. Oysa suç hepimizin.

  Trafik konusunda herkes üzerine düşeni yaptığı takdirde kazalar azalır. Herkes evinin önünü temizlerse tüm şehir tertemiz olur.

  Çarpışan otolar standındaki gibi bir sürü aracı biraraya toplarsanız, mutlaka çarpışır. Öyleyse yolun yoğunluğu azaltmak çok önemli.

  Biz herşeyi Allah'a bırakıyoruz. Otobüsün arkasında (Allah'a emanet). Tedbir senden, takdir Allah'tan. Sen önce tedbirini al.

  Trafikte hepimizin kusuru var. Hepimize düşen görevler var. Polis olarak biz görevimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız Bunun için de kendimizi eğiteceğiz. Eğimin yaşı yok.

  * Biz önce kendimizi düzeltip üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaparsak, görevini yapmayanları da uyarır ve onları harekete geçirirsek kazalar azalır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı