Gündem Haberleri

  Trabzon'un sorunu işsizlik

  A.A.
  09.02.2006 - 13:54 | Son Güncelleme:

  Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Santa Maria Kilisesi rahibinin öldürülmesini değerlendirirken, bölgedeki işsizlik ve göçle birlikte yaşanan aile sorunlarının istenmeyen olaylara zemin hazırladığını belirtti.

  Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, “Trabzonlu gençler, kendilerine hep futbolcuları örnek alırdı, ancak şimdi dizilerdeki mafya karakterlerini örnek alıyorlar” dedi. Televizyonların etkin bir eğitim aracı olarak, gençleri olumsuz etkilediğini öne süren Canalioğlu, yayıncı kuruluşların eğitim, kültür ve sanat içerikli programlara ağırlık vermesini istedi. Canalioğlu, şunları söyledi:

  “Ailelerimize büyük görev düşüyor. Aileler mutlaka çocuklarını kontrol altına almalı. Son olayda 16 yaşındaki bir lise öğrencisi bir din adamını öldürüyor. Bölgede işsizlik ve göçle birlikte yaşanan aile sorunları, istenmeyen olaylara zemin hazırlıyor. Bu noktaya gelinceye kadar aileler, çocuklarıyla bir sevgi bağı kurmalı, onlarla ilgilenmeli. Çocuklarla anne ve babalar arasında bir iletişim eksikliği var. Ailede yaşanan bu sorunlar, toplumda bu tür olaylara neden oluyor.”

  İlgiden yoksun kalan gençlerin kolay yoldan para kazanma arzuları ile hareket ettiğini savunan Canalioğlu, çocukların ve gençlerin dizilerdeki karakterlere özenerek, 'haraç' adı altında özel kurumlardan ve iş adamlarından para istediği duyumlarını aldığını, bunların engellenmesi gerektiğini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı