Gündem Haberleri

  Trabzon'da kurtuluş coşkusu

  Osman ŞİŞKO- Fatih TURAN/TRABZON, (DHA)
  24.02.2011 - 13:53 | Son Güncelleme:

  Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 93’üncü yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

  Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan törenler, Cumhuriyet Meydanı’nda devam etti. Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı AK Parti’li Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve 48’inci Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdullah Baysar, vatandaşları ve öğrencileri selamladı. 1’inci Türkiye Gençlik Buluşması için 36 ülkeden Trabzon’a gelen 150 genç de töreni izleyenler arasında yer aldı.

  Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, törende yaptığı konuşmada, bu tür törenlerinin amacının geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle günümüzde yeni düşmanlıklar üretmek olmadığını söyledi. "Belleğimizi her an canlı tutmak zorunluluğundayız" diyen Başkan Gümrükçüoğlu, "Amacımız, geçmişte yaşananları hatırlamak ve ders çıkarmaktır. Bölgemize dair bazı planların kamuoyuna yansıdığı bu günlerde daha da dikkatli olmamız gerektiği açıktır. Bu gelişmeleri de okuyabilmek için de başvuracağımız yegane kaynak ise tarihtir" dedi.

  BELEDİYE OPERATÖRÜ BAYRAKLARI KOPARTTI

  Konuşmaların ardından Trabzon Belediyesi’ne ait kepçenin geçişi sırasında tören alanına asılan bayrakların bağlandığı tellerden biri kepçenin takılması nedeniyle koptu. Bunun üzerine bayrakların bağlı olduğu diğer tellerin kopmaması için bir görevli kepçeye çıkarak telleri kaldırdı ve araç da altından geçti.

  Günün anlam ve önemine ilişkin yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verildiği tören, halk oyunları ekiplerinin gösterisinin ardından resmigeçitle sona erdi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı