Gündem Haberleri

  Trabzon'da hem maç, hem matem

  Ali Kemal KURTUBA / MADRİD
  08.10.2003 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Trabzon yakınlarında dört ay önce düşen Ukrayna uçağında ölen 62 İspanyol askerinin yakınları, UEFA Kupası'nda 15 Ekim'de oynanacak Trabzonspor-Villareal karşılaşmasına davet edildi.

  Trabzonspor'un 15 Ekim'de Villareal'la yapacağı maç, bir anma törenine de sahne olacak. Ölen İspanyol askerlerin yakınları, Villareal takımıyla birlikte Trabzon'a gelecek ve maç öncesi yapılacak saygı duruşunda hazır bulunacaklar.

  Villareal Kulübü Başkanı Fernando Roig'un özel davetlisi olarak Trabzon'a gelecek olan İspanyollar, YAK-42 tipi Ukrayna uçağının düştüğü bölgeyi de ziyaret edecekler.

  Villareal Kulübü, Trabzonspor maçında futbolcuların kollarına siyah bant takabilmeleri için UEFA'dan izin istedi. Uçak kazasında yaşamını yitirenlerin kurdukları dernek yöneticileri, İspanya Savunma Bakanlığı aleyhine dava açacaklarını açıkladılar. Afganistan'dan dönen İspanyol askerlerini taşıyan uçağın düşüşünde, Savunma Bakanlığı'nın ihmali olduğunu iddia eden asker aileleri, sorumluların ortaya çıkarılarak cezalandırılmasını istiyorlar.

  Dernek yöneticileri ayrıca, ölen asker ailelerine ödenecek tazminat miktarının da yükseltilmesini talep ediyorlar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı