Gündem Haberleri

  Trabzon’da çete operasyonu: 19 gözaltı

  Osman ŞİŞKO/TRABZON, (DHA)
  06.11.2009 - 14:39 | Son Güncelleme:

  TRABZON’da suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında yapılan operasyonda gözaltına alınan ve aralarında banka müdürü ve cezaevi infaz koruma memuru gibi kamu görevlilerinin de bulunduğu 19 şüpheli Erzurum’a gönderildi.

  Trabzon Valisi Recep Kızılcık konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. Kızılcık, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 2008/580 sayılı soruşturma kapsamında Trabzon Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 3 Kasım günü, organize suç örgütü elebaşı, yönetici ve mensuplarına yönelik bir operasyon yaptığını ve bu kapsamda, aralarında banka müdürü ve infaz koruma memuru gibi kamu görevlilerinin de bulunduğu 19 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 5 ruhsatsız tabanca. 10 şarjör, 168 fişek, 115 gram esrar, çok sayıda döküman, senet, çek ve banka evrakları bulunduğunu belirten Vali Recep Kızılcık, bu kişilerin 25 Aralık 2008 tarihinden bu yana 2 kamu görevlisine yönelik silahlı saldırı ve yaralama, adam öldürmeye teşebbüs, yağma, işyeri ve oto kurşunlama, kişiyi hürriyetinde yoksun bırakma, darp ve tehdit gibi olayları gerçekleştirdiklerininin tesbit edildiğini kaydetti.

  ‘ÇETE CEZAEVİNDEN YÖNETİLİYORMUŞ’

  Vali Kızılcık, bir soru üzerine çetenin cezaevinden yönlendirildiğinin de tesbit edildiğini de belirterek, “Bu örgütün her yerde bağlantısı var. Hapishanelere bile girdiler. Güvenlik güçlerimiz, delilden suça gitti. Teknolojinin nimetlerinden istifade edindik. MOBESE’lerle, dinlemelerle ve insan beyninin gücü ile bunların üstesinden geldik. Trabzon’da MOBESE’den sonra mala karşı suçlarda da yüzde 40 oranında azalma oldu” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı