Gündem Haberleri

  TPB'den ABD'ye tepki

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRK Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Zeki Çeliker, Ermeni Yasa Tasarısının ABD Temsilciler Meclisi Alt Komitesinde kabul edilmesini, başkanlık seçimi öncesi bir siyasi şov olarak değerlendirdi. Çeliker, iddia edildiği gibi hiçbir zaman Ermeni soykırımının olmadığını bildirdi.

  Çeliker, düzenlediği basın toplantısında bugüne kadar birçok diplomatımızı şehit eden Asala militanlarının, 24 Nisan tarihini sözde Ermeni soykırımının anılacağı bir gün ilan etme çabalarının asla başarıya ulaşamayacağını savundu.

  Çeliker, yaşanan bu olaylan ve asılsız iddialar karşısında asıl cevap vermesi gerekenlerin Türkiye'de yaşayan Ermeniler olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

  ‘‘Türkiye'de yaşayan Ermeni vatandaşlarımız, terörist örgüt Asala ve yandaşlarının yaptıklarını hiçbir zaman onaylamadıklarını ben yaşamım boyu bizzat tanık olmuşumdur. Türkiye üzerinde belirli amaçları olan ve bu amaçları gerçekleştirmek için Türkiye'nin içişlerine karışmayı bir gelenek haline getiren bazı ülkeler bu meseleyi bilinçli olarak kaşımaktadır. Onların kışkırtmaları ile hareket eden teröristlerin her türlü girişimi, Türk halkını olduğu kadar Ermeni azınlığı da huzursuz etmektedir. Çok iyi bilinmeledir ki yüzyıllardan beri bir arada yaşamış, acı ve tatlı olay ve anıları birbirine karışmış bulunan Türk ve Ermenilerin dostluk ve kardeşlik duygularını temelden kimse değiştiremez.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı