Gündem Haberleri

  Torunlarıma bakamıyorlar

  Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)
  26.12.2009 - 13:13 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde oturan 64 yaşındaki Mehmet B., kendisine ait evin 2'nci katında oturan oğlu ve gelininin 2 torununa iyi bakamadığını öne sürerek Çorlu Kaymakamlığı'na şikayette bulundu. Şikayet üzerine görevlendirilen uzmanlar, aile hakkında olumsuz rapor hazırlayınca 2 yaşındaki Erdem ve 6 yaşındaki Yağmur devlet korumasına alındı.

  ÇOCUKLAR KORUMA ALTINA ALINDI

  Mehmet B., geçen Ağustos ayında torunları 2 yaşındaki Erdem ve 6 yaşındaki Yağmur'a anneleri 33 yaşındaki Nurcan B. ile babaları 39 yaşındaki Erdoğan B'nin iyi bakamadıklarını öne sürerek Çorlu Kaymakamlığı'na şikayet dilekçesi verdi. B. dilekçesinde oğlu ve gelinin 2 torunu ile birlikte kendisine ait 2 katlı evin üst katında oturduklarını anlatırken, “İki torunuma iyi bakılmıyor. Temiz ve sağlıklı ortamda yetişemedikleri için bir yuvaya verilmesini talep ediyorum” dedi.

  Dilekçeyi inceleyen Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, durumu Tekirdağ Valiliği'ne bildirdi. Vallik iddianın araştırılması için Tekirdağ Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden uzman ekip görevlendirdi. Araştırmada görevli memur, ailenin yaşadığı evde bir süre incelemeler yaptı ve aile ve yakın çevresi ile de görüştükten sonra raporunu hazırladı. Raporda babanın çalışmadığı ve evde oturduğu belirtilirken, annenin iki çocuğuna karşı sorumluluklarını yerine getiremediği ve hırçın davrandığı belirtildi. Uzman görevliler çocukların hastalık riski altında olduklarını ve korumaya ihtiyacı olduğu belirledi.

  Rapor üzerine Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 2 çocuğun anne ve babalarından alınması için Aile Mahkemesi'ne başvurdu. Çorlu Aile Mahkemesi, iki kardeşin ailesinden alınmasına karar verildi. Karar üzerine Çerkezköy 80'inci Yıl Çocuk Yuvası'ndan gelen görevliler çocukları teslim almak için Çorlu’daki ailenin evine gitti. Aile çocuklarını vermek istemeyince polis yardımıyla 2 çocuk evden alınarak Çerkezköy Çocuk Yuvası’na götürüldü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı