Gündem Haberleri

  ‘Torpil mesajı’ davasından feragat

  Hürriyet Haber
  19.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kendisiyle ilgili ÖSYM’de ‘torpil mesajı’ iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde açtığı davadan feragat etti.

  Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmada Yargıç Ahmet Metin Tözün, Yazıcı’nın avukatı tarafından ‘Manevi tazminat talepli davadan ve bu davayla ilgili tüm taleplerinden feragat ettiğine’ ilişkin dilekçe verildiğini belirtti.
  Avukat Sevencan, feragat dilekçesine göre karar verilmesini istedi. Yargıç Tözün, ‘feragat nedeniyle davanın reddine’ karar verildiğini açıkladı. Yazıcı, kendisiyle ilgili ÖSYM’de ‘torpil mesajı’ iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu’na, “kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine saldırıda bulunduğu” gerekçesiyle manevi tazminat davası açmıştı. Dava dilekçesinde, bir kişinin üniversiteye yerleştirilmesi ile ilgili, Yazıcı’nın adının kullanıldığı elektronik posta mesajının ÖSYM Başkanı’na gönderildiği belirtilerek, “Yazıcı’ya ait böyle bir elektronik postanın olmadığı ve Yazıcı’nın böyle bir talepte bulunmadığı” vurgulanmış, Kılıçdaroğlu’ndan 30 bin lira tazminat istenmişti.       
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı