Gündem Haberleri

  Törenin küçük kurbanları

  Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT- Gülay ÖZEK/VAN,(DHA)
  17.10.2007 - 00:11 | Son Güncelleme:

  Anadolu’nun, 21 yüzyılda yüzkarası töre cinayetlerinin kurbanları arasında minicik bebekler de yer alıyor. İşte son iki örnek. Yozgat’ta evden kaçan kızkardeşinin evini basıp 11 aylık yeğenini bile öldüren dayının katliamı. Diğeri ise Van’da, tecavüz ettiği gelininin bebeğini boğdurup, dereye attıran kayınpederin vahşeti.

  YOZGAT’ın Şefaatli İlçesi’nde, 3 yıl önce ailesi karşı çıkınca Barış Akbaba (27) ile kaçarak evlenen Zehra (22) ailesi tarafından hiç affedilmedi. Çiftin bir de kızları Aleyna dünyaya geldi. Ağabey İlhan Kulhan (25), önceki gün akrabalarından adreseni aldığı kızkardeşinin evinin bastı. Tabancasını çeken Kulhan,kardeşinin ailesi üzerine kurşun yağdırdı. Bir yaşını bile göremeyen Aleyna ile annesi hemen öldü. Baba Barış Akbaba, ağır yaralı yardım istemek için evden çıktı. 20 metre sonra ardından gelen İlhan Kulhan tabancasını yine ateşleyip onu da öldürdü. Yakalanan, İlhan Kulhan, ifadesinde kız kardeşinin kaçarak evlenmesini içine sindiremediğini ve bunu namus meselesi yaptığını ve cinayetleri bu yüzden işlediğini söyledi. Kulhan tutuklandı.

  Geline tecavüz

  Van’ın Muradiye İlçesi’nde Ramazan Bayramı’nın ikinci günü Şeytan Köprüsü Mevkii’nde bir bebek cesedi bulan polis, Muhtar H.T, bebeğin annesi G.T. ile G.T’nin eşi ve 3 kişiyi gözaltına alındı. Bebeğin anneannesi A.Ç. damadı İstanbul’a gidince, kızı G.T’nin, kayınpederi H.T’nin tecavüzüne uğradığını söyledi. Doğum sancıların tutunca H.T. ile Muradiye Devlet Hastanesi’ne gittiklerini anlatan A.Ç. kızının bir erkek çocuk dünyaya getirdiğini belirtti. Muhtar H.T’nin bebeğin öldürülmesi için kendisi ile kızını tehdit ettiğini anlatan A.Ç. "Hastaneden çıkınca bebeği bezle boğup, Şeytan Köprüsü yakınlarına attım" dedi. Mahkeme A.Ç. ile gelinine tecavüz eden H.T’yi tutukladı. Muradiye Kaymakamlığı, bebeğin annesi G.T’yi koruma altına aldı.

  DAYININ DİNMEYEN ÖFKESİ

  İlhan Kulhan kaçarak evlenen kızkardeşini bir türlü affetmedi. Önceki gün evlerini bastığı kızkardeşi ile eniştesini hem de 11 aylık yeğenini kurşuna dizip öldürdü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı