Gündem Haberleri

  Törene annesinin sırtında geldi

  A.A
  02.02.2011 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Edirne Bedensel Engeliler Derneği'nin ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı tekerlekli sandalye dağıtım törenine annesinin sırtında gelen 12 yaşındaki bedensel engelli Hanife, tekerlekli sandalyesini alınca mutluluktan uçtu.

  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki tekerlekli sandalye dağıtım töreninde konuşan Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, bu tarz sosyal projeleri her zaman desteklediklerini belirtti.

  Aslaner, Derneklerin mutlaka valilik ve valilik birimleriyle irtibatlı olmalarının onlara ulaşacak yardımları hızlandıracağını ifade etti.

  ETSO Başkan Yardımcısı Serdar Yalçıner de Edirne Bedensel Engeliler Derneği'nin sosyal projesi ile engelli vatandaşların dertlerini bir nebze azaltacak katkı için teşekkür ettiğini söyledi.

  Edirne Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Adem Düzkes ise Omirlik Felçliler Vakfı'ndan gelen 20 adet tekerlekli sandalyeyi, ihtiyaç sahibi engellilere dağıtmanın mutluluğunu yaşadığını bildirdi.

  Konuşmaların ardından ihtiyaç sahibi bedensel engellilere Vali Yardımcısı Aslaner, ETSO Başkan Yardımcısı Yalçıner, Edirne Milli Eğitim Şube Müdürü Recep Sarı ve Edirne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı tarafından tekerlekli sandalyeler dağıtıldı.

  Tüm engeliler tekerlekli sandalyeye kavuştukları için mutlu olurken, birinin mutluluğu diğerlerinden daha farklıydı.

  Dağıtım törenine annesi Gülfer Fırtına'nın sırtında gelen 12 yaşındaki bedensel engelli Hanife Fırtına, çok mutlu olduğunu belirterek, artık tekerlekli sandalyesiyle imkanı ölçüsünde istediği yere gidebileceğini söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı