Gündem Haberleri

  Törende kavga

  İSTANBUL,(DHA)
  30.08.2012 - 12:11 | Son Güncelleme:

  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Türkiye'nin dört bir yanında törenler düzenleniyor. 30 Ağustos coşkuyla kutlanırken törenler sırasında gerginlikler de yaşanıyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı için Büyükada Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma töreninde partilerin çelenk koymalarına izin verilmemesi karşısında aralarında CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, CHP Adalar İlçe Başkanı Dündar Tıraş, İl Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ünal ve çok sayıda partili, engellemelere rağmen Atatürk Anıtı’na CHP çelengini koydular. Çelenk koyma sırasında arbede yaşandı.

  Emniyet görevlilerinin müdahaleleri sırasında başta Haluk Eyidoğan ve Dündar Tıraş olmak üzere partililer yaşanan arbedede aldıkları darbelerle rağmen çelengi anıta kadar taşıdılar.

  TÖRENDE ÇELENK KAVGASI / FOTO GALERİ

  DİYARBAKIR'DA BAYRAM COŞKUSU

  TÜRKİYE'DE 30 AĞUSTOS COŞKUSU / FOTO GALERİ

  ÇELENK GERGİNLİĞİ / WEB TV

  Tören sonrasında CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan, CHP Adalar İlçe Başkanı Dündar Tıraş, Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu törene katılan parti üyeleriyle beraber hatıra fotoğrafı çektirdiler.     

  Törende kavga Deprem oldu 29 Ekim’i, yağmur yağdı 23 Nisan’ı, kulağın ağrıdı 30 Ağustos’u iptal et… Sabrımızın sonuna geldik

  GÜNEYDOĞU'DA ZAFER BAYRAMI KUTLAMALARI

  VATAN CADDESİ'NDE ZAFER BAYRAMI COŞKUSU / WE TV

  30 AĞUSTOS KUTLAMALARINDA SAYGI DURUŞU VE ÇELENK KRİZİ / WEB TV

  ANKARA'DA GÜL YOK ÇİÇEK VAR 

  30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, rahatsızlığı nedeniyle Zafer Bayramı törenlerine katılamazken, yerine 31 Ağustos'a kadar TBMM Cemil Çiçek vekalet edecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında bugün yapılacak törenlere TBMM Başkanı Çiçek vekalet edecek.

  ANKARA'DAKİ TÖRENDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  BDP'Lİ VEKİL TÖRENİ TERK ETTİ 

  Tören, Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, CHP Genel Başkan Vekili Adnan Keskin, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakulukçu, Yargıtay Başkanı Ali Alkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kuvvet komutanları, bazı bakanlar kurulu üyeleri ve diğer devlet erkanının Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.  

  GÜL KATILAMADI

  Törene kulağındaki rahatsızlık nedeniyle katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e vekalet eden TBMM Başkanı Çiçek, Atatürk'ün mozolesine, üzerinde ''Cumhurbaşkanı'' yazılı kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

  Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Cemil Çiçek, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve deftere yazdığı metni okudu.


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı