Gündem Haberleri

  Törende gözaltına alınan 4 kişi serbest

  A.A
  31.08.2006 - 15:48 | Son Güncelleme:

  İstanbul'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü töreni sırasında pankart açmak isterken gözaltına alınan biri kız 4 üniversite öğrencisi, savcılıkça serbest bırakıldı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan R.K, H.D, M.S ve N.M, Fatih Adliyesine sevk edildi. Bu kişiler, Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı.

  Adliyeden parmaklarıyla “zafer işareti” yaparak çıkan öğrencilerden R.K, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Celalettin Cerrah'ın olayla ilgili söylediklerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Cerrah, bu açıklamayla halkı suç işlemeye teşvik etmektedir. Biz de bu açıdan Cerrah hakkında yarın İstanbul Adliyesine suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
  Öğrencilerden H.D de eylemin başında halkın kendilerine tepki göstermediğini, polislerin “Bunlar vatan haini” demesinin ardından halkın üzerlerine saldırdığını öne sürdü.

  Eylemi, bilinçli olarak Zafer Bayramı'nın kutlandığı Vatan Caddesi'nde yapmayı seçtiklerini belirten öğrenciler, Türk askerinin Lübnan'a gönderilmemesi taraftarı olduklarını kaydettiler.

  Öğrenciler daha sonra, kendilerine destek olmak amacıyla gelen arkadaşlarıyla birlikte adliyeden ayrıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı