Gündem Haberleri

  "Torba" eylemcileri 30 otobüsle yola çıktı

  Atakan ŞEN/İZMİR, (DHA)-
  03.02.2011 - 01:52 | Son Güncelleme:

  İZMİR Belediye-İŞ Sendikası üyeleri, torba yasa tasarısını protesto etmek için 30 otobüs ile Ankara’ya yola çıktı. Emekçinin haklarını savunmak için Ankara’ya gittiklerini belirten üyeler, "Hakkımız olanı istiyoruz" dedi.

  Akşam saatlerinde Kapılar Semti’ndeki İzmir Belediye-İş Sendikası binası önünde toplanan üyeler, 3 Şubat’ta TBMM’nin önünde düzenlenecek olan torba yasa tasarısı protestosu için Ankara’ya yola çıktı. Yola çıkmadan önce grup adına konuşan Belediye-İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu, şu açıklamayı yaptı:

  "Biz İzmir şubesi olarak Ankara’da Meclis’in önünde düzenlenecek torba yasa tasarısı protestosu ve emekçinin yanında olmak için yola çıkıyoruz. Ankara’da torba yasa tasarısını yapan, emekçi halkı düşünmeyen, emekçi aleyhine yasalar yapan başta AKP hükümeti olmak üzere, o yasaya karşı duruş sergileyemeyen, kendini emek örgütü diye ifade eden hainlere hesabını sormak üzere gidiyoruz. Torba yasa tasarısındaki antidemokratik yasaların torbadan çıkartılması, mevcut siyasi iktidarın ve parlementoda grubu bulunan siyasi partilerin artık yüzünü emekçi halka dönmesi ve emekçiler lehine yasalar yapması için son kez Ankara’da uyarımızı yapacağız. Eğer bu uyarımızı da dikkate almazlar ise Belediye-İş Sendikası olarak Türkiye çapındaki eylemlerimiz artarak devam edecek."

  Grup, "Hakkımızı söke söke alacağız", "İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız" sloganları eşliğinde otobüslere binerek yola çıktı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı