GeriGündem Topuz'dan CHP'de blok listeye tepki
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Topuz'dan CHP'de blok listeye tepki

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, partisinin 23-24 Ekim'de yapılacak kurultayında blok liste ile seçime gidilmesini doğru bulmadığını bildirdi.

Topuz, Parlamento'da gazetecilerin soruları üzerine her seçimden önce seçim yasalarında değişiklik yapılmasını doğru bulmayan CHP'nin tüzüğünde yapılacak bir değişikliğin daha geniş zamanda ve daha geniş platformda tartışılması gerektiğini söyledi.

Kurultaya bir hafta kaldığını, ortada değişiklikle ilgili bir metin de olmadığını ifade eden Topuz, ''Blok liste uygulamasını doğru bulmuyorum. Çarşaf liste geleneği sürdürülmeli'' dedi.
  
Genel Başkan Deniz Baykal'ın görüşlerine saygı duyduğunu, tüzük değişikliğinin genel başkanlık tartışmalarına alet edilmemesi gerektiğini kaydeden Topuz, şunları söyledi:
  
''Genel Başkanlığı ile ilgili tereddüt taşımıyorum, kendisini destekleyeceğim. Genel Başkanların kurultay dışında tartışılmasını sevmem. Bazı düşünceleriyle tam mutabakat içinde değilim. Bunu söylerim ama bunun O'na karşıymışım gibi yorumlanmasına izin vermem.

Genel Başkan'ın özel bir ağırlığı var ama kurultay delegelerinin özgürce hareket etmeleri önünde engel yok. Kimse bu özgürlüğü kısamaz, istismar da edemez.''


Yorumları Göster
Yorumları Gizle