GeriGündem Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu

Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu
refid:29337974 ilişkili resim dosyası

ADANA’da polis, her yıl onlarca çocuğun akıntıya kapılarak yaşamını yitirdiği sulama kanallarını denetlendi. Yüzerken yakalanan 45 çocuk ailelerine teslim edildi. Buna rağmen kanala yuvarlanan topunu almak için uzanırken suya düşen 5 yaşındaki Enes Özen boğuldu. Cesedi sudan çıkartılan Enes Özen’in annesi Ayşe ile kardeşleri birbirine sarılarak gözyaşı döktü. Anne Ayşe Özen’in "Oğlum sen gittin, topun kaldı" feryatları yürekleri dağladı.

Merkez Seyhan İlçesi’nin Yeşiloba Mahallesi’nde Enes Özen, arkadaşları ile oynamak için evlerinden 200 metre ilerideki sulama kanalı yanına geldi. Kanal kenarında semt pazarının kurulduğu boş alanda oynayan Özen’in topu, suya düştü. Akıntı ile birlikte sürüklenmeye başlaşan topun peşinden koşan Enes Özen, köprü üzerinden yakalamak için suya uzandı. Enes Özen, topu almak isterken sulama kanalına düştü. Küçük çocuk da topla birlikte akıntıda sürüklenmeye başladı.

Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu

Enes Özen’in şiddetle akan suda sürüklendiğini görenler polisten yardım istedi. İhbar üzerine polis ve sağlık ekipleri küçük çocuğu bulmak için arama çalışmalarına başladı. Oğlunun kanala düştüğünü öğrenen anne Ayşe Özen ile ablaları Şadiye ve Fatma da olay yerine geldi.

Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu

Minik Enes’in akıntıya kapılan topu, kapaklara takıldığı anlaşılırken anne Ayşe Özen, "Oğlum sen gittin, topun kaldı" diye gözyaşı döktü. Annelerine sarılarak ağlayan lise öğrencisi Şadiye Özen, "Anne dua et, dua et kardeşim bulunsun. Yapacak bir şeyimiz yok" diyerek teselli etmeye çalıştı.

Topunu almak isterken kanala düşen küçük Enes boğuldu

Akıntıya kapılan Enes Özen’in cesedi suya düştüğü yerden yaklaşık 10 kilometre ileride 65 yaşındaki Ahmet İnan tarafından bulundu. Ahmet İnan, sudan çıkardığı küçük çocuğu olay yerine gelen 112 ekiplerine teslim etti. Sağlık görevlilerinin duran kalbini çalıştırmak için müdahale ettiği Enes Özen’in öldüğü anlaşıldı. Yapılan inceleme ardından Enes Özen’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle