GeriGündem Topuklar belini kırdı Alexander düzeltti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Topuklar belini kırdı Alexander düzeltti

Topuklar belini kırdı Alexander düzeltti
refid:13182114 ilişkili resim dosyası

Eşi David Beckham'ın boyuna yetişmek için giyindiği topuklu ayakkabılar yüzünden vücudu öne doğru eğilen ünlü yıldız, çareyi Alexander Tekniği’nde buldu.

Victoria Beckham / Foto Galeri

 

Victoria’nın ayakkabı koleksiyonu / Foto Galeri

 

David Beckham / Foto Galeri

 

Güzelliğine büyük önem veren Victoria Beckham'ın, uzun süredir şikâyetçi olduğu omurga ve duruş problemlerinden "Alexander tekniği" denilen mucize bir yöntemle kurtuldu.

 

Yakın dostları, yıllarca giydiği yüksek topuklu ayakkabılar nedeniyle, vücudu doğal duruşunu kaybederek öne doğru eğilmeye başlayan güzel yıldızın, son dönemde bu teknik sayesinde daha dik yürümeye başladığını açıkladı.

 

Ünlü futbolcu David Beckham ile evli olan 3 çocuk annesi Victoria Beckham'ın Alexander tekniğini her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa uyguladığı ve bu teknik sayesinde duruş sorununun yanı sıra stresten de kurtulduğu kaydediliyor.

 

 35 yaşındaki Beckham, topuklu ayakkabıları tercih ettiği için geçen hafta, doktoru tarafından "Büyük sağlık problemlerine yol açabilir" diye uyarılmıştı.

STRESİ DE AZALTIYOR


1890'larda Avustralyalı aktör Frederick Matthias Alexander tarafından geliştirilen ve bugün aktörler, müzisyenler, dansçılar tarafından yoğun olarak kullanılan Alexander tekniği, vücuda duruş dengesini yeniden kazandırmayı amaçlıyor.

 

Bir uzman eşliğinde doğru duruş şekillerinin öğretildiği yöntem, özel duruş sorunları, solunum güçlükleri ve konuşma bozuklukları olan kişilerde vücudu sonradan öğrenilerek alışkanlık olmuş hareketlerden kurtararak, doğal duruş ve hareket tarzının yeniden kazanılmasını sağlıyor. Yöntemin aynı zamanda stresi de azalttığı belirtiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle