Gündem Haberleri

  Toptan: TBMM, terör konusunda duyarlıdır

  Sezer KÜÇÜKKURT- Onur BAYRAM/AFYONKARNAHİSAR, (DHA)
  08.10.2008 - 12:24 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı Köksal Toptan, bugün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) yurt dışında operasyon yapmasıyla ilgili tezkerenin müzakere edileceğini ve oylama yapılacağını vurguladı. Toptan, herkesin bugün TBMM'nin çok dikkatli ve sorumluluk bilincinde olduğunu göreceğini söyledi.

  Köksal Toptan, ‘Bütçe Sürecinde Parlamentonun Değişen Rolü’ konulu uluslararası sempozyuma katılmak üzere Afyonkarahisar'a geldi. Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga'yı, daha sonra da Belediye Başkanı AKP'li Abdullah Kaptan'ı ziyaret eden Toptan, Türkiye'de güzel şeylerin yapıldığını söyledi. Toptan, “Terörle boğuşuyoruz. Terörle mücadele etmek zorunda kalan ülkelerin başında gelmekteyiz. Şunu da biliyoruz başkaları tarafından desteklenmezse lojistik destek sağlanmazsa, istihbarat ve psikolojik destek sağlanmazsa terör örgütlerinin büyümesi ve gücünü koruması mümkün değildir. Terörün de böyle bir boyutunun olduğunu hep beraber görüyoruz” dedi.

  Toptan, sorumlu herkesi sorumluluğunu yerine getirmeye sık sık çağırdıklarını vurguladı, şöyle konuştu:

  “Ancak şu bilinmelidir ki Türkiye terörle mücadelede güvenlik boyutu itibariyle şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da olması gereken her şeyi yapacaktır. Bunda Türkiye’nin bir zaafiyet göstermesi mümkün değildir. Bugün TBMM'de TSK’nın yurtdışına operasyon tezkeresinin müzakeresi ve oylaması yapılacaktır. Orada da herkes görecektir ki TBMM bu konuda çok duyarlıdır, çok dikkatlidir, sorumluluğunun bilincin içindedir.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı