GeriGündem Toprak vermek ya da almak değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toprak vermek ya da almak değil

Toprak vermek ya da almak değil
refid:15131981 ilişkili resim dosyası

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, “Terörle mücadele noktasında, Türkiye’nin tasarruf edeceği, kaçınacağı herhangi bir durum, herhangi bir pozisyon olamaz” dedi.

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın “Terörle mücadeleyi öne almak suretiyle hudut düzeltmeleri yapılması gerekir” sözlerini hatırlatan Yazıcı, şöyle konuştu: “Bunu, Türkiye’nin topraklarını vermek, hududu bu tarafa almak şeklinde algılayan gafiller de var. Böyle bir kastımız olamaz, buna destek vermem. Terörle mücadele konusunda gerçekten hem Türkiye hem komşu ülkeyi rahatlatacak, benim çok kişisel bir önerim oldu. Bunu çok doğru algılayanlar var. Telefon açıp ‘Doğru bir konuyu gündeme getirdiniz, tekrar hatırlattınız’ diyenler var. Bunu farklı yorumlayanlar var.”
“Hudut konusundaki öneride Irak Hükümeti ile istişare de var mı” sorusuna ise Yazıcı, “Elbette bu konuları konuşmak lazım derken, biz kendi içimizde konuşalım da topla tüfekle karşıya geçelim anlamında değil. Bu konunun ilgili tarafları kimse, Irak ise Irak, oturup konuşalım” diye yanıt verdi. “Askeri yetkililerle görüştünüz mü” sorusu üzerine de Yazıcı, “Böyle bir görüşme olmadı. Bu konudaki sözler, benim kişisel görüşüm” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle