Gündem Haberleri

  Toprak kazıldıkça günahlar çıkıyor

  Hürriyet Haber
  03.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Bülent Ecevit, Hizbullah örgütünün işlediği cinayetlerden utanç duyan laiklik karşıtı çevrelerin, vicdan muhasebesi yaptıklarını, bunun da ‘‘hayra alamet’’ olduğunu söyledi. Ecevit, bu örgütün yalnız laiklik karşıtı olmadığını, aynı zamanda bölücü olduğunu, kökü kurutulana dek mücadelenin süreceğini bildirdi.

  Ecevit, dün partisinin Meclis Grubu'nda, Hizbullah ile ilgili gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

  BAŞLARI EĞİK Polisimizin başarı ile belirlediği yerlerde, topraklar kazıldıkça, duvarlar yıkıldıkça, dine karşı işlenen günahların, insanlığa karşı işlenen cinayetlerin korkunç kanıtları ortaya çıkıyor. Laiklik karşıtı çevrelerin kimi önde gelen yazarları da, din adına işlenen cinayetlerden utanç duyduklarını, başlarının önlerine eğik olduklarını yazıyorlar. Böyle bir vicdan muhasebesinin başlamış olması hayra alamettir. Dini siyasete alet etmenin acı sonuçları görüldükçe, laikliğin, inançlara saygılı laikliğin değeri daha iyi anlaşılacaktır. Laikliğin gereği olarak, din ve siyasetin birbirinden ayrılması, yalnız demokrasinin değil rejimin de toplumsal barışın da güvencesidir.

  ŞER ŞEBEKESİ Kendine Hizbullah adını, yani Allah'ın partisi adını vererek, yüce Allah'ın adına gölge düşürmeye kalkışan bu şer şebekesinin amacı, yalnız laik ve demokratik cumhuriyeti yıkmak değil, aynı zamanda ülkemizi ve halkımızı bölmektir. Ama bu suç örgütü suçüstü yakalanmıştır. Devletimizin başlattığı harekát, bu vahşet, cinnet ve cinayet örgütünün kaynağı tüm yurtta kurutuluncaya kadar sürecektir.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı