Gündem Haberleri

  Toplantıdan kararlılık mesajı çıktı

  Hürriyet Haber
  05.10.2008 - 20:41 | Son Güncelleme:

  Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısının ardından yapılan açıklamada, düzenlenen operasyonlar sonucu ağır zayiat veren bölücü terör örgütünün menfur saldırılarının milletin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yetmeyeceği belirtilerek, “Terörle mücadelemiz bütün mülahazaların üstünde devletimizin tüm kurumlarının etkin işbirliği ile her koşulda sürdürülecek ve alınan bütün tedbirlerin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

  Başbakanlık Basın Merkezi'nden, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı.

  Açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında diğer üst düzey yetkililerin katılımıyla saat 18.30'da terörle mücadele değerlendirme toplantısı yapıldığı anımsatıldı.

  Yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

  “Toplantıda Hakkari ili Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nün emniyetini sağlayan unsurlarına karşı yöneltilen ilk tespitlere göre 23 teröristin etkisiz hale getirildiği, 15 askerimizin şehit edildiği menfur saldırı başta olmak üzere son dönemde meydana gelen terör olaylarına ilişkin değerlendirmeler yapılmış, terörle mücadele çerçevesinde sürdürülen faaliyetler ile alınması gereken önlemler ve yöntemler görüşülmüştür.

  Düzenlenen operasyonlar sonucu ağır zayiat veren bölücü terör örgütünün menfur saldırıları yüce milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yetmeyecektir. Terörle mücadelemiz bütün mülahazaların üstünde devletimizin tüm kurumlarının etkin işbirliği ile her koşulda sürdürülecek ve alınan bütün tedbirlerin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir.

  İlave açıklamalar gerektiğinde yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı