Gündem Haberleri

  Topi'nin uçağı arızalandı, Gül kendi uçağını gönderdi

  A.A
  10.10.2011 - 17:16 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan ve uçağı bozulduğu için GAP uçağıyla getirilen Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi'yi Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı.

  Türkiye ve Arnavutluk milli marşlarının 21 pare top atışı eşliğinde çalınmasının ardından Topi, onur kıtasını Türkçe “Merhaba asker” diyerek selamladı. Cumhurbaşkanı Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül ile konuk cumhurbaşkanının eşi Teuta Topi de tören sırasında cumhurbaşkanlarına eşlik ettiler. Gül ve Topi, eşleriyle Çankaya Köşkü'nün Büyük Şeref Kapısı önünde gazetecilere poz verdi.

  Törene TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de katıldı. Cumhurbaşkanı Gül ve Topi, baş başa görüşmelerinin ardından heyetlerarası görüşmelere başkanlık edecekler ve ortak basın toplantısı düzenleyecekler.

  GAP UÇAĞI GÖNDERİLDİ

  Uçağındaki arıza nedeniyle Türkiye'ye gelişi geciken Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi'nin öngörülen programında değişiklikler oldu.

  Uçağındaki arıza nedeniyle Tiran'dan havalanamayan Topi'yi almak üzere özel uçak “GAP” Ankara'dan hareket etti. Türkiye'ye geliş saati değişen Topi'nin Ankara'daki görüşmelerinin saatleri de yeniden düzenlendi.

  CUMHURBAŞKANI TOPİ ÜÇ GÜN ANKARA'DA

  Arnavutluk Cumhurbaşkanlığı basın ofisinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetine icabetle resmi ziyaret amacıyla Ankara'ya gidecek olan Topi ile birlikte eşi Teuta Topi'nin de bulunduğu belirtildi.

  Açıklamaya göre, temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Gül'ün yanısıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek olan Topi'nin, ayrıca Türk-Arnavut İşadamları Konseyi toplantısına katılması, Türkiye'deki Arnavut toplumu temsilcileriyle bir araya gelmesi öngörülüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı