Gündem Haberleri

  Topçu gensorusu yarın Meclis'te

  Hürriyet Haber
  27.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'nda yarın, DYP Denizli Milletvekili Kemal Aykurt ve arkadaşlarının, ANAP'lı Bayındırlık ve İskan Bakanı Yaşar Topçu hakkı verdikleri gensoru önergesi görüşülecek. Önergede Topçu'nun, ANAP Burs Milletvekili İbrahim Yazıcı'nın şirketine tahsis edilmek üzere, Marmaris'teki milli park alanındaki yapılaşma yasağını kaldırmaya çalıştığı iddia ediliyor. Yarın yapılacak görüşmelerde, önergenin gündeme alınıp alınmayacağı tartışılacak.

  Çarşamba günü, Sayıştay Birinci Başkanlığı ve kurumda boş bulunan 15 üyelik için seçim yapılacak. Sayıştay Başkanlığı için Prof. Dr. Sadık Kırbaş ile Prof. Dr. Mehmet Kamil Mutluer yarışacak. Genel Kurul, çarşamba ve perşembe günleri gündemindeki yasa tasarılarını görüşmeyi sürdürecek. Yabancıların ikametlerine ilişkin yasa tasarılarıyla çalışmalarına başlayacak olan Genel Kurul'da, özel radyo ve televizyon yasasında değişiklik öngören tasarının da ele alınması bekleniyor.

  Milli Savunma Komisyonu yarın yapacağı toplantıda, Harp Okulları yasa tasarısını görüşmeye başlayacak. 1952 yılında yürürlüğü giren yasada değişiklik yapan tasarı, Harp Okullarına giriş şartlarına açıklık getirirken, bu kurumun çağdaş eğitim kurumları ile benzeşmesini sağlayacak düzenlemeler öngörüyor.

  ANAP grubu bugün Danışma Kurulu'nu toplantıya çağırarak, Meclis yaz tatiline girmeden öncelikli yasa tasarılarınınn görüşülebilmesi için Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 12.00-19.00, 20.00-24.00 saatleri arasında çalışma önerisini getirecek.

  Öte yandan ANAP Grubu, Başbakan Mesut Yılmaz ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın seçim mutabakatını değerlendirmek üzere yarın Genel Kurul çalışması tamamlandıktan sonra gece toplanacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı