Gündem Haberleri

  Topçu: "Askerlere 570 lira vereceğiz"

  A.A
  04.05.2011 - 09:53 | Son Güncelleme:

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, Fırat ve Kızılırmak nehirlerini Kırıkkale'de buluşturacaklarını söyledi.

  Topçu, Konya Bera Otel'de düzenlenen BBP Konya milletvekili aday tanıtım toplantısında, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde Irak'ın kuzeyinden sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Konyalı piyade er Rıdvan Adam'a rahmet diledi.

  AK Parti hükümetinin 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerin ardından yeni bir anayasa yapamayacağını ileri süren Topçu, “Bunların Anayasa falan değiştireceklerine siz inanmayın. Böyle bir şey yok. Bunlar bunu yapamazlar” dedi.

  “Başka ne diyorlar; çılgın proje... Neden? Bu projenin akıllısı yok mu? Siz hiç akıllı bir şey yapmaz mısınız?” diyerek Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Topçu, “Biz Fırat ve Kızılırmak'ı Kırıkkale'de buluşturacağız” diye konuştu.

  Projelerini 8 Nisan Pazar günü İstanbul'da düzenleyecekleri bir toplantıyla açıklayacaklarını anlatan Topçu, şunları kaydetti:
  “Bir akıllı proje daha söyleyeyim. Siz ne diye kınalı Ali'lerin torunlarının yaşadığı bu memlekette bedelli askerlik oluşturmaya çalışıyorsunuz da kınalı Ali'lerin torunlarına bir bedel ödemek aklınıza gelmiyor. Gelmez. Çünkü siz bu milleti askerde ve cephede ararsınız. Ölecek adama ihtiyaç olduğu zaman ararsınız. İktidara geldiğimiz gün kınalı Ali'lerin torunlarına bedel ödeyeceğiz. 570 lira 21 kuruş, çocuğunuz askere gittiği zaman cebine koyacak. Yarın anadan ve babadan harçlık beklemeyecek. Zaten yok nereden versin.”

  BBP olarak her evden bir oy istediklerini dile getiren Topçu, ellerinde güllerle her kapıyı çalarak her aileden bir oy isteyeceklerini sözlerine ekledi.
  Topçu, konuşmasının ardından BBP Konya milletvekili adayları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı