Gündem Haberleri

  Topal'ın eşlerine dava üstüne dava

  Hürriyet Haber
  10.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Topal Ailesi, mahkemelerden başını alamıyor. Ömer Lütfi Topal'ın ölümünden sonra sık sık gündeme gelen Topal Ailesi hakkında dava üstüne dava açılıyor. Oğul Serdar Lütfi Topal, eşi Birsu Hilal Altıntaş'tan sonra eşi Safiye Belli de rüşvet iddiasıyla 12 yıl hapisle yargılanıyor.

  Öldürülen Kumarhaneler Kralı Ömer Lütfü Topal'ın geride bıraktığı eşlerinin başı dertten kurtulmıyor.

  Emniyet'i suiistimalden önceki gün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde 7.5 yıl hapis istemiyle dava açılan Topal'ın imam nikahlı eşi Birsu Hilal Altıntaş'ın bu kez de karşılıksız çek verme suçundan 1 yıl hapsi istendi. 32.5 milyarlık borcunu ödemediği gerekçesiyle bir süre önce silahlı saldırıya uğrayan Altıntaş'ın, borcu karşılığı verdiği toplam 3 milyar liralık 3 adet çekin karşılıksız çıktığı belirtildi. Altıntaş, önümüzdeki günlerde İstanbul 13. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

  RÜŞVET TEKLİFİ

  Topal'ın ilk eşi, Elif Lütfiye ve Murat Serdar Topal'ın annesi Safiye Belli'nin Yeşilköy'deki evinde arama yapan polislere rüşvet teklif ettiği gerekçesiyle 12 yıla kadar ağır hapsi istendi. Polislere kendisini ve çocuklarını bırakmaları karşılığında rüşvet teklif eden Belli, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak. İddianamede, Belli'nin, evine baskın yapan Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ne bağlı polislere, evdeki 6,5 milyon dolar ve diğer paraları bulmaları üzerine, ‘‘Bu paranın hepsini götürmeyin. Çocuklarımı ve beni bırakın. Paraların içinden birer ikişer balya alın’’ dediği öne sürüldü. Belli'nin polislere adam başı 100 ila 200 bin dolar rüşvet önerdiği iddia edildi. Savcı, sanığın cezalandırılmasını isterken, sözkonusu paralara da el konmasını talep etti.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı