Gündem Haberleri

  Tolga listeleri altüst etti

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ASLINA bakılırsa Darko, Tolga ve Julian, başarılarını RTL Televizyonu'nda yayınlanan ‘Big Brother’ (Büyük Birader) isimli televizyon yarışmasına borçlu. Hamburg yakınlarında bir konteynerde çekilen ‘Big Brother’ yarışması geçtiğimiz aylarda başladı. Yarışmacılar bu konteynerde kapandı ve tüm faaliyetleri kameralarla izleniyor, görüntüleri televizyon ve internet üzerinden yayınlanıyor. Her hafta yarışmacılardan biri eleniyor.

  ‘Big Brother’ yarışmasına açılış müziği olarak Darko, Tolga ve Julian'ın seslendirdiği ‘Leb so, wie du dich fühlst’ (Canının İstediği Gibi Yaşa) isimli parçayla açılıyor. İşte bu parça sayesinde ‘3. Generation’ müzik listelerinde hızla yükselmeye başladı.

  21 yaşındaki Tolga, Almanya'daki bir Türk işçi ailesinin oğlu. Hırvat asıllı Darko, 24 yaşında. 3. Generation kurulmadan önce cilacı ve badanacı olarak çalışıyormuş. Julian, grubun en küçüğü. 19 yaşındaki Julian'ın babası Berlin Filarmoni Orkestrası'nda müzisyen. 3. Generation grubu, parçalarının sözlerinin gerçek hayattan kesitler sunduğu için ilgi gördüğünü savunuyor. Tolga, ‘Baba Neredesin’ isimli parçada 3 dakika ve 28 saniyede hayatının ilk 18 yılını anlattığını söylüyor.

  Küçükken babasının kendisini dövdüğünü, annesinin ‘Seni doğuracağıma taş doğursaydım’ dediğini anlatan Tolga, artık ailesiyle görüşmediğini Darko ve Julian'ın yeni ailesi olduğunu kaydediyor. Peki, üç farklı kültürden gelen grup üyeleri kültür çatışması yaşamıyor mu? Bu soruya cevap Tolga'dan geliyor. Tolga, ‘Ben Alman’ım ve bir Alman gibi yaşıyorum. Evde Türkiye'ye özgü tek şey yemeklerdi' diyor.

  Almanya’da Tolga (ortada) isimli bir Türk gencinin, Hırvat ve Alman arkadaşıyla kurduğu ‘3. Generation isimli hip hop grubu Almanya'da listeleri zorluyor. Grubun ‘Leb’ (Yaşa) isimli single'ı platin plak, ‘Vater Wo Bist Du?’ (Baba Neredesin?) ise altın plak aldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı