GeriGündem TOKİ okuluna Aktütün şehidinin adı verildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOKİ okuluna Aktütün şehidinin adı verildi

SİVAS’ta Başbakanlık Toplu Konut İdearesi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı tamamlanan ilköğretim okuluna, geçen hafta Hakkari’nin Şemdinli İlçesi'nde Aktütütün Karakolu’na düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Erturhan’ın ismi verildi.

3 Ekim Cuma Günü, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Aktütün Karakolu'na PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan 17 askerden biri olan Sivaslı Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Erturhan’ın ismi, TOKİ tarafından yaptırılan ilköğretim okuluna verildi. Sivas Valisi Veysel Dalmaz, İşhan Konutları içerisinde yapımı tamamlanan ve henüz adı konulmayan ilköğretim okuluna, son saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bahattin Erturhan’ın isminin verildiğini ve gerekli onayın da geldiğini söyledi. Vali Dalmaz, okula şehit isminin verilmesini kendilerinin önerdiğini belirtti.

BAŞKAN TARTIŞILMIŞTI

Bir süre önce Eskişehir’de Odunpazarı Belediyesi ve TOKİ ortaklığında yapılan Ihlamurkent Konutları’ndaki 30 derslikli ilköğretim okuluna TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın babası Ahmet Hamdi Bayraktar’ın isminin verilmesi tartışma konusu olmuş ve bu tür yerlere terörle mücadelede şehit düşen askerlerin isimlerinin verilmesinin uygun olacağı dile getirilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle