Gündem Haberleri

  Tokat'taki hain saldırıyı PKK üstlendi

  DHA
  10.12.2009 - 15:25 | Son Güncelleme:

  PKK terör örgütüne yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı, Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki saldırıyı PKK'nın üstlendiğini açıkladı.

  İŞTE HAİN SALDIRININ GERÇEKLEŞTİĞİ O YER / WEB TV

   

  ŞEHİT OLMADAN ÖNCEKİ SON 1 SAAT / WEB TV    

   

  HAİN SALDIRININ OLDUĞU YERİN FOTOĞRAFLARI

   

  ŞEHİTLERİMİZİN FOTOĞRAFLARI

  SALDIRIYI PKK ÜSTLENDİ / WEB TV       

  PKK, önceki gün Reşadiye'nin Sazak Köyü'nde jandarmaya ait aracın taranıp, 7 askerin şehit edilmesi, 3 askerinde yaralandığı saldırıyı, kendisine yakın internet siteleri aracılığıyla üstlendi. Saldırı talimatının Kandil Dağı'ndan verilmediği açıklamada, "Öcalan söz konusu olduğunda her birimin kendi inisiyafitini ile eylem yapma hakkına sahiptir" denildi. Saldırıyı, Tunceli'deki PKK'lıların kendi inisiyatifi ile yaptığı duyuruldu.

   

  Fırat Haber Ajansı’nın internet sitesindeki habere göre, PKK'nın fedaileri olarak gösterilen Halk Savunma Güçleri (HPG), Tokat’ta 1’i uzman çavuş 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı eylemi üstlendi.     

   

  Açıklamada, Anakarargah Komutanlığı tarafından herhangi bir talimat verilmemesine rağmen, Dersim eyaletine bağlı bir birimin kendi inisiyatifiyle 7 Aralık günü Tokat iline bağlı Reşadiye’nin Sazak alanında saldırıyı gerçekleştirdiği belirtildi.

   

  DTP'Lİ TÜRK: ÇOK ÜZGÜNÜZ

  DTP lideri Ahmet Türk PKK'nın saldırıyı üstlenmesiyle ilgili  "Çok üzgünüz, önceki sözlerimin arkasındayım. Cana yönelik olayları tasvip etmiyoruz" açıklamasında bulundu. 


  PKK'nın Tokat'taki hain saldırıyı üstlenen açıklamasını değerlendiren DTP'li Nezir Karabaş "Kim yaparsa yapsın bu saldırıyı tasvip etmiyoruz" derken, DTP Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş yaşam hakkı kutsal olduğunu, olayın kaygılarının büyüttüğünü, buna benzer bir olayın yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını ve bu olayın tavırlarını değiştirmeyeceğini kaydetti.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı