Gündem Haberleri

  Tokat derneklerinden hain saldırıya kınama

  A.A
  08.12.2009 - 21:55 | Son Güncelleme:

  Tokat dernekleri, Reşadiye'de dün 7 askerin şehit olduğu terörist saldırıyı İstanbul'da düzenlenen toplantıda kınadı.

  Esenler Kültür Merkezi'ndeki toplantıda, yaklaşık 50 sivil toplum örgütü adına açıklamayı, Tokat Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zekeriya Yılmaz yaptı.

  Tarihin hiçbir devrinde Tokat'ın bu millete arkasını dönmediğini ifade eden Yılmaz, Tokatlıların, içine çekilmek istendikleri duruma düşmemeleri gerektiğini kaydetti.

  Yılmaz, dün Reşadiye'de 7 askerin şehit edilmesinin, tüm ülkece “nefretle kınanan, insanlık dışı” bir eylem olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
  “Henüz detayları tam olarak bilinmemekle birlikte, bu olay karanlık ellerin yarattıkları bir provokasyon ve demokratik yaşama sıktıkları bir kurşundur. Biz Tokatlılar ve Tokat dernekleri, yerel basın kuruluşları ve iş dünyamız olarak, hiçbir zaman terörün, kargaşanın ve karanlık emellerin yanında olmadık, olmayacağız. Tokat halkı her zaman yurdunu ve milletini seven, demokrasiden yana olan yurtsever bir halktır. Ülkemiz halkı hiçbir zaman teröre, emperyalizme ve onun yerli işbirlikçilerine teslim olmamıştır, olmayacaktır. Tokat dernekleri olarak bu hain saldırıyı nefretle kınıyor, faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini istiyoruz. Şehitlerimizin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Tüm halkımızı bu gibi olayları kınamaya ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bütün Tokat'ın başı sağ olsun.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı