GeriGündem TOFAŞ: Amacımız dalgalanmayı fiyata yansıtmamak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOFAŞ: Amacımız dalgalanmayı fiyata yansıtmamak

Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, amaçlarının, piyasalardaki dalgalanmaları fiyatlara yansıtmamak olduğunu kaydetti.

Altavilla, Alfa Romeo'nun yeni modeli olan Alfa Brera'nın tanıtımı sırasında, piyasalardaki hareketliliğe ve bunun otomobil fiyatlarına yansımalarına değindi.
Altavilla, geçtiğimiz üç haftanın farklı bir dönem olduğunu belirterek, “Sağduyuyla davranmamız gerekiyor. Her zaman inişler çıkışlar olabilir” dedi.
Özel bir durumun olmadığını, panik yapmamak gerektiğini dile
getiren Altavilla, fiyatlar konusunda çalışmaları devam
ettireceklerini söyledi.
Döviz fiyatlarının artışına da dikkat çeken Altavilla, dövizdeki hızlı yükselişe rağmen kendilerinin fiyatlarını bu kadar hızlı değiştirmediklerini belirterek, şöyle devam etti:
“YTL hareketliliğinin bir kısmını fiyatlarımıza yansıttık. Bu artış, döviz artışının dörtte biri düzeyinde. Yıl sonu hedeflerimizi revize etmek için henüz çok erken. Trendin stabil hale gelmesi lazım. Hacim açısından Mayıs iyi bir aydı. İkinci üç aylık performansımızı gördükten sonra hedeflerimiz konusunda daha net bir şey söyleyebiliriz.”
Altavilla, bir gazetecinin yerli firma olmalarından dolayı diğer firmalara karşı fiyat konusunda rekabet üstünlüğü sağlayıp sağlamayacaklarını sorması üzerine, bu tür soruları yanıtlamak için hala çok erken olduğunu kaydetti.
Üretici firma olmalarından dolayı fiyat avantajlarının bulunduğunu dile getiren Altavilla, aynı zamanda Tofaş'ın araç ithal ettiğini de anımsattı.
Alfredo Altavilla, “Yerel üreticiler için önemli olan tedarikçilerin ithalatıdır. Tedarikçilerin durumu bizim için önemli. Biz de bu konuları konuşuyoruz. Amacımız, dalgalanmaları fiyatlarımıza yansıtmamak. Asıl önemlisi tedarikçilerin ithalatıdır” diye konuştu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle