Gündem Haberleri

  TOBB, Güneydoğu'nun sorunlarını tespit edecek

  Canan ALTINTAŞ/ DİYARBAKIR, (DHA)
  27.10.2008 - 15:19 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB), hükümetle yapacağı Ekonomik Şura Toplantısı öncesinde TOBB Başkan Yardımcısı Nejat Koçer, Diyarbakır'da Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki ekonomik sorunların tespiti için Oda ve Borsa başkanları ile bir araya geldi.

  Koçer, “Yapılacak tespitlerin ardından rapor oluşturacağız ve oluşturulan raporu yine bölgeden seçilen bir temsilci ile Hükümete sunacağız” dedi.

  TOBB ve Hükümet tarafından 19 Kasım'da yapılacak Ekonomik Şura Toplantısı öncesi bölgedeki ekonomik sorunların tespit edilmesi amacıyla toplantı düzenlendi. Diyarbakır Ticaret Borsası'nda yapılan toplantıya, TOBB Başkan yardımcısı Nejat Koçer, Diyarbakır, Batman, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Siverek, Siirt ve Kızıltepe Ticaret Borsaları Başkanları ile Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası başkanı katıldı. TOBB'un, hükümet ile yapacağı toplantı öncesi bölgelerin sorunlarını tespit etmek amacıyla her bölgede toplantılar düzenlediklerini belirten TOBB Başkan yardımcısı Nejat Koçer, “Toplantılarda bölgelerin ekonomik sorunlarına ilişkin tespitlerde bulunuyoruz. Yapılacak tespitlerin ardından rapor oluşturacağız ve oluşturulan raporu yine bölgeden seçilen bir temsilci ile Hükümete sunulacak” dedi.

  Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl ise, bölgenin ekonomik ve terör olmak üzere 2 sorun olduğunu hazırlanacak raporda özellikle bu iki soruna dikkat çekileceğini vurguladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı