Gündem Haberleri

  TOBB eski Başkanı'nın oğluna esrardan gözaltı

  Ramis HEPCAN/DHA, (İSTANBUL)
  03.12.2009 - 16:09 | Son Güncelleme:

  TOBB Eskİ Başkanı Fuat Mİras'ın armatör oğlu Ömer Faruk Miras ile arkadaşı olduğu belirtilen bir kişi, esrar operasyonunda gözaltına alındı.

  Atatürk Havalimanı'nda uyuşturucu kontrolleri yapan ekiplerle birlikte bulunan narkotik köpekleri, bir yolcunun çantasında uyuşturucu olduğu tepkisinde bulundu. Bunun üzerine ekipler, bu kişiyi takibe aldı. Yapılan takip sonucu bu kişinin Beşiktaş'ta Audi Q7 marka bir araçla gelen kişiyle buluştuğu anda operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında Hollanda'da yaşadığı öğrenilen gurbetçi Adnan Recep Önsöz ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eski Başkanı Fuat Miras’ın armatör oğlu Ömer Faruk Miras yakalanarak gözaltına alındı. Adnan Recep Önsöz'ün çantasında yapılan aramada 300 gram esrar ele geçirildi.

  Narkotik Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulaması yapılan Ömer Faruk Miras'ın esrar maddesini içmek için satın aldığını, uyuşturucudan kurtulmak için tedavi olmak istediğini söylediği öğrenildi. Hollanda'da yaşayan gurbetçi Adnan Recep Önsöz'ün bu ülkede işsizlik maaşıyla geçimini sağladığı ve Ömer Faruk Miras ile arkadaş oldukları ileri sürüldü.

  Yetkililer, ilk defa Avrupa'dan Türkiye'ye esrar getirildiğine rastladıklarını, ele geçirilen esrar maddesinin kaliteli olduğu için özel olarak sipariş edildiğini tespit ettiklerini kaydettiler. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan 2 şüpheli İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı