Gündem Haberleri

  TMSF'den TV ve radyo lisansları satışı

  A.A.
  02.01.2006 - 18:16 | Son Güncelleme:

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan Grubu'ndan haczedilen 6 adet televizyon ve 3 radyoya ilişkin uydu ve kablolu yayın lisansını, yarın satışa çıkaracak.

  TMSF'den yapılan açıklamaya göre, toplam 1 milyon 576 bin 400 YTL muhammen bedele sahip marka ve marka başvurusu ile uydu ve kablolu yayın lisansları, yayında olan Sineklasik TV, Yeşilçam TV, Dizi TV, Metro + TV ile yayında olmayan Futgol TV, Sineklasik 1 TV, Radyo Blue, Radyo King ile Radyo Gold'dan oluşuyor.
  Uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı ihalelerine ancak radyo ve televizyon yayıncılığı, haberleşme, eğitim, kültür ve sanat amacıyla Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulan anonim şirketler katılabilecek.
  Marka ihalesine katılabilmek için anonim şirket olma şartı aranmazken, TMSF tarafından satışa çıkarılan söz konusu varlıklar açık artırma yöntemi ve peşin ödeme koşuluyla satılacak.

  Düzenlenecek ihalede, lisans, marka ya da marka başvurusu için teklif edilen fiyatın, muhammen değerin yüzde 75'inden az olması halinde ya da lisanslar için hiç alıcı çıkmaması durumunda, ikinci satış 6 Ocak 2006 tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye katılacak anonim şirketlerin gerekli belgeleri, yarın en geç saat 10.00'a kadar TMSF Satış Komisyonu'na teslim etmeleri gerekiyor.

  İhaleye katılacaklar ayrıca, her bir marka, marka başvurusu, uydu yayın lisansı ve kablolu yayın lisansı için tespit edilen muhammen bedelin yüzde 7.5'i tutarında nakit teminatın Ziraat Bankası Gayrettepe Şubesi'ne yatırıldığına dair dekontu, nakit para verilmediği takdirde de bankalar veya özel finans kurumları tarafından verilen şartsız, kesin ve süresiz nitelikli teminat mektubu veya aynı tutarda Hazine tahvil ve bonolarını teslim etmeleri gerekiyor.
  Bu arada yayında olan medya organları gibi yayında olmayan medya organları da, ihale edilmesi ile birlikte sahip olduğu isimle tekrar yayına geçebilecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı