Gündem Haberleri

  TMSF'den satış

  A.A.
  21.02.2006 - 11:37 | Son Güncelleme:

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Uzan ve Demirel gruplarından haczedilen toplam 12 milyon 260 bin YTL muhammen bedelli 14 gayrimenkulü, 23 Şubat Perşembe günü satışa çıkaracak.

  TMSF Merkez Binası'ndaki konferans salonunda gerçekleştirilecek satışa konu arsa, iş merkezi, bina ve bürodan oluşan gayrimenkuller, İstanbul, Mersin, Adana, Samsun, Bursa ve İzmir'de yer alıyor.
  Uzan Grubu'ndan haczedilen 11 gayrimenkulün 7'si Sarıyer'in Demirciköy sahilinde bulunuyor ve toplam 2 milyon 85 bin YTL muhammen bedelle satışa konacak.
  Eski İmar Bankası Karaköy Şubesi olarak kullanılan ve Galataport projesi ile daha cazip hale gelen bölgede yer alan hanın muhammen bedeli ise 3 milyon 200 bin YTL olarak belirlendi.
  Yine İmar Bankası şubesi olarak kullanılan Samsun'daki bina 2 milyon 400 bin YTL, Adana'da yer alan arsa 1 milyon 200 bin YTL ve Mersin'de üzerinde antrepo bulunan bina ve arsası 2 milyon 400 bin YTL'ye alıcı arayacak. Bu kapsamda Uzan Grubu'na ait gayrimenkullerin toplam muhammen bedelleri 11 milyon 285 bin YTL'ye ulaşıyor.
  Demirel Grubu'ndan haczedilen 3 gayrimenkulün 2'si Bursa'da, diğeri İzmir'de bulunuyor. Bursa'daki büro niteliğinde gayrimenkuller toplam 125 bin YTL, İzmir'deki arsa ise 850 bin YTL muhammen bedelle satışa çıkarılacak.
  İhaleye katılacakların satın almak istedikleri her bir gayrimenkulün yüzde 7,5 tutarındaki teminatı Ziraat Bankası Gayrettepe Şubesi nezdindeki hesaba yatırmaları gerekiyor.
  23 Şubat'taki ihalede satılamayan gayrimenkul olduğu takdirde ikinci ihale 2 Mart 2006 tarihinde düzenlenecek.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı