Gündem Haberleri

  TMSF ünlü ressamlara ait tabloları satacak

  Hürriyet Haber
  03.10.2007 - 13:03 | Son Güncelleme:

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), ünlü ressamlara ait 922 adet tablo ile zaman aşımına uğramış 440 adet altın parayı satışa çıkaracak.

  TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, açık artırmanın, Antik A.Ş aracılığıyla, 6 Ekim 2007 Cumartesi günü saat 14.00'te Antik A.Ş Merkezi'nde düzenleneceği bildirildi.

  Tabloların muhammen bedelleri toplamının 1 milyon 769 bin 392 YTL olarak belirlendiği, zaman aşımına uğrayan kıymetlerin, müzayede günündeki rayiç fiyatları üzerinden satışa çıkarılacağı belirtildi.

  Açıklamada, 350 bin YTL ile en yüksek bedele sahip olan Halil Paşa'nın 1904 tarihli tablosunun da açık artırmada yer alacağı, zaman aşımına uğrayan altın paralar arasında ise Atatürk büstlü paralar, Atatürk başlı Ata lira, Atatürk portreli beşibirlik Ata lira gibi kıymetlerin yer aldığı ifade edildi.

  Satışa çıkarılacak tablolardan bazıları şöyle sıralandı:
  Fausto Zonaro'nun “Deniz ve Yelkenli”, “Denizli Peyzaj”, İbrahim Çallı'nın “Figuratif”, İbrahim Safi'nin “Karanfiller”, “Galata'dan Perdan Görünüm”, J. Hassen'in Natürmort, Salvador'un “Örtü Üstünde Sepet İçinde Çiçekler”, A.A.Felix Bachmann'ın “Kıyıda Kayıklar ve Camii”, Fabius Brest'in “Limanda Kanyonlar”, Preziosi'nin “Mezarlıkta Kadınlar ve Çocuklar”, Ahmet Ziya Akbulut'un “Kağıthane Sünnet Köprüsü”, Eugene Flandin”in “Hippone Sütunu İstanbul 1855”, Mubin Orhon'un “1961 tarihli tuval üzeri yağlı boya”, Kanuni Sultan Süleyman'ın Tuğra tablosu, Atatürk resimli tablolar.

  Artırmaya katılmak isteyenlerin teminat bedeli olarak 2 bin YTL'yi Antik A.Ş'nin Garanti Bankası Nişantaşı Şubesindeki (Şube kodu 132) 629 86 08 numaralı hesaba veya müzayededen önce Antik A.Ş'nin kasasına YTL olarak yatırmaları gerektiği bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı