Gündem Haberleri

  TMSF, SASBAŞ hisselerini satışa çıkaracak

  A.A.
  19.07.2007 - 16:45 | Son Güncelleme:

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bayındır Grubu borçlarına karşılık devraldığı Sasbaş Bayındır Samsun Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi AŞ (SASBAŞ) hisselerini satışa çıkaracak.

  TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart 2007 tarihi itibariyle 1 milyon 50 bin 650 dolar ödenmiş sermayesi olan 5 ortaklı anonim şirketin, 290 bin adet hissesi bulunduğu belirtildi.

  Açıklamada, hisselerin açık artırmasının 4 Eylül 2007 Salı günü saat 15.00'da TMSF Binası'nda gerçekleştirileceği bildirildi.
  Açıklamada, 5 ayrı hisseden oluşan SASBAŞ'ın muhammen bedelleri toplamı 2 milyar 898 milyon 650 bin 67 YTL olarak belirlendiği ve SASBAŞ'ın 1995 yılında Samsun Serbest Bölgesi'ni, Yap-İşlet-Devret modeline göre 30 yıllık bir süre ile işletme yetkisini aldığı kaydedildi.

  Resmi olarak 1998 yılında açılan bölgede, 5 bin metre karelik kapalı depo, 28 adet toplam 850 metre karelik büro ve banka binası, kontrol ve güvenlik binası, trafo binası, kantar tesisi ile ısı merkezi binası bulunduğu ifade edilerek, serbest bölgenin üretim faaliyetlerinin, imalat sanayi sektörlerinde yer alan faaliyetler ile tekstil mamulleri hammaddeleri, konfeksiyon üretimi ve özellikle elektronik, optik, tıbbi elektronik, elektrikli ölçü aletleri, hesap makineleri, bilgisayar ve benzeri ekipmanların üretimi ve konfeksiyon aksesuarları ile yurt içi tüketimin yanı sıra ihracata da katkısı olmak kaydıyla her türlü tarımsal ve sınai üretim faaliyetleri olarak belirlendiği belirtildi.

  Bölgenin ticaret ve hizmet faaliyetlerinin ise ambalajlama, depolama, tasnifleme, etiketleme, tamir, montaj ve benzeri diğer işlemler dahil olmak üzere ticari faaliyetleri kolaylaştırıcı işlemler ile birlikte, bankacılık, sigortacılık, müşavirlik ve mühendislik hizmetleri dahil olmak üzere uygun görülecek diğer hizmet faaliyetleri kapsamında bulunduğu kaydedildi.
  Açıklamada, hisselerin, muhammen değerlerinin yüzde 75'ini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edileceği ve alıcı çıkmaması halinde ise ikinci satışın, 11 Eylül 2007 Salı günü aynı adres ve saatte düzenleneceği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı