Gündem Haberleri

  TMSF "dert babası" oldu

  A.A
  14.01.2006 - 11:10 | Son Güncelleme:

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 2004 başından bugüne kadar elektronik posta, dilekçe ve telefon yoluyla 21 bini aşkın vatandaşa bilgi verdi.

  TMSF'nin Bilgi Edinme Bölümü'ne gelen talepler ile Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü telefonla arayan vatandaşlar, bilgi edinme dışında bazı ilginç taleplerde de bulundu.

  Her ay yüzlerce kişinin bilgi talep ettiği Fon'a en çok kredi kartı sorunlarının çözümü ve tasarruf teşvik numarasının öğrenilmesi için başvuruda bulunuldu. Fon'a sık sık tüketici şikayetleri de geliyor.

  2004'te 9 bin 152 ve 2005'te 12 bin 84 talebe yanıt veren Fon, bu yıllarda vatandaşlardan çok sayıda telefon da aldı.
  Fon'un ilgisi olmadığı halde kredi kartları konusunda karşılaştıkları sorunları anlatarak iptali konusunda neler yapabileceğini soranların, “Döngel Karhanesi” filmini TMSF'nin çevirdiğini düşünüp çıkışanların yanı sıra TMSF'nin başarıyla yürüttüğü satış ihalelerini duyarak, sahip oldukları araçları TMSF'nin satmasını isteyenlere de rastlandı.

  İLGİNÇ TALEP VE SORULAR

  TMSF'ye vatandaşlardan gelen bazı ilginç talep ve sorular şöyle:

  “Otomobilimi TMSF galerisinde satar mısınız? Siz iyi ekspertiz yapıyorsunuz. Aracımın değerini öğrenmek için yardım eder misiniz?

  Satışa çıkardığınız bu silahların balistiğini araştırdınız mı? Sonra başımıza iş açmasın.
  Nasıl böyle bir film (Döngel Karhanesi) çevirirsiniz? Size yakışıyor mu?
  TELSİM satıldı, şimdi biz kontur kartlarımızı Vodafone'dan mı alacağız?
  TMSF'nin elindeki bankalardan kredi veriyor musunuz?
  Oğluma bisiklet alacağım. Elinizde ikinci el iyi bisiklet var mı?
  Sizin emlak dükkanınızda Boğaz'ı gören bir arsa var mı?
  Bir plastik pencere bayisine 600 YTL değerinde 1 adet pencere yaptırdım. Fakat hiç memnun değilim. Belirtilen ölçüler ile takılan pencere ölçüleri farklı. Hatalar da şu ana kadar düzeltilmemiştir. Firmayı birçok kez aramış olmama rağmen ilgisiz hareketle karşılaştım. Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.”

  KREDİ BORÇLUSU TMSF'Yİ TOMSFED SANDI

  Havalimanında kredi borçlarından dolayı çıkış yasağı bulunan bir kişiye TMSF tarafından borcundan dolayı kendisine yurtdışı yasağı konulduğu söylenir. TMSF kısaltmasını Türkiye Otomobil ve Motor Sporları Federasyonu (TOMSFED) sanan vatandaş, Fon'u telefonla arayarak, “Benim Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu'na ne gibi bir borcum olabilir ki bana çıkış yasağı koymuşsunuz” diye çıkışır.

  Telefonla bilgi talebinde bulunan bir vatandaş da, “Batık bankacıların (Uzanlar) nerede olduğu konusunda televizyon kanallarında adresler veriyorlar. Niye gidip yakalayıp getirmiyorsunuz?” diye sorarken, TMSF görevlisinin, “O bizim görev ve yetki alanımıza girmiyor. Yakalayıp getirmek güvenlik güçlerinin işi” demesi üzerine aynı vatandaşın “O zaman güvenlik şubenize söyleyin bitirsinler bu işi” demesi de hatırlanan ilginç diyaloglar arasında yer alıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı