Gündem Haberleri

TMF Genel Başkanlığı'na Tahir Tellioğlu seçildi

A.A
20.05.2008 - 11:39 | Son Güncelleme:

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TMF) Genel Başkanlığı'na Tahir Tellioğlu seçildi.

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Sekreteri Erdal Kurt, yaptığı yazılı açıklamada, federasyonun 17 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulunda Tellioğlu'nun, 20 bin müteahhidi temsilen 127 üst kurul delegesinin 125'inin oyunu alarak TMF Genel Başkanı olduğunu bildirdi.

Kurt, TMF Yönetim Kurulu'na seçilen isimlerin de “Tahir Tellioğlu, Yaşar Aşçıoğlu, Ahmet Baltacı, Mecit Aydın, Ali İşler, Sabit Çakmak,
Eşref Timuçin, Mesut Korkmaz, Erdal Kurt, M. Sacit Güran, Bülent  Saygılı, Salih Musa Dilek, Şükrü Şahin, Salih Yılmaz, Osman Köprülü, Osman Topcu, Tansel Boyacıoğlu, Halil Baha Güven, Sebahattin Aydın, M. Fatih Cansız, Necati Akyazıcı, Serdar İnan, Abdullah Baysal, Haluk Akyüz ve Şevki Özcan” olduğunu ifade etti.

TOKİ BAŞKANININ SÖZLERİ

Kurt, açıklamasında, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın gazetelerde yer alan “her önüne gelen müteahhit olabiliyor” görüşüne de değindi ve herkesin müteahhit olabilmesini yanlış bulduklarını her platformda söylediklerini belirtti.

Müteahhitler odası bulunması ve mesleğin bir formasyonu olması gerektiğini vurgulayan Kurt, şunları kaydetti:
“Bu noktada çalmadığımız kapı kalmadı. Fakat (hiçbir iş beceremeyen gelip müteahhit oluyor) sözleri hoş değil. Sayın Başkan onlarla TOKİ'yi ülkenin en büyük kiti yaptı. Diğer yandan bugün dünyada en büyük ekonomiye ve teknolojiye sahip olmadığımız halde, dünyanın müteahhitlik sektöründe Amerika ve Çin'den sonra gelmemiz, sektörün ne kadar başarılı ve güvenilir müteahhitler yetiştirdiğinin göstergesidir. TOKİ'nin az karla iş yaptığı doğru değildir. Yaptığı bütün projeleri bölgenin serbest piyasa değeri ne ise o fiyata satmaktadır. Son 3 ay içinde inşaat malzemelerine gelen ortalama yüzde 40 zamlara rağmen borcunu peşin ödeyenlere yüzde 25 iskonto yapıyor ise de sadece buradan, karının yüzde 65 olduğunu görebiliriz. Bizim istediğimiz, TOKİ'nin
sosyal nitelikte konut üretmesidir. TOKİ, kamu desteği ile ticaret  yapıp para kazanıyor. Buna karşıyız, bu konuda da iddialıyız.”

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı